Cover iamsiroko julio 1

Léto #iamsiroko: Nebojte se potu, buďte svěží a v pohodě

Na vrcholu léta, kdy slunce pálí a vedra pronikají do každé části našeho těla, je sport dobrodružstvím, svobodou a radostí, ale rovněž i výzvou, při které se pot stává jakýmsi měřítkem našeho úsilí a poznávacím znamením našeho bláznivého odhodlání.


Neúnavně zářící slunce nás vyzývá k překonávání vlastního strachu. Každý pohyb nás nutí objevovat nové obzory, oťukávat své limity, hledat v sobě skrytou sílu a okusit úzké spojení mezi naším tělem a myslí. Horko se při cvičení stává naším parťákem, motivuje nás k ještě větší dřině a hledání síly na neznámých místech.

Pot stéká po kůži a vytváří tak symfonii úsilí a odhodlání. Každá kapka je pro nás jako medaile, kterou nosíme s hrdostí, neboť je hmatatelnou připomínkou naší vášně a zápalu pro věc. Díky sportu víme, že opravdovou radost nenajdeme tak, že se budeme vyhýbat potu. Ne! Musíme si vážit odměny, která přichází po překonání výzev a dosažení našich nejsmělejších cílů.

Ale i uprostřed spalujícího žáru přichází moment úlevy. Když nás například ovane svěží vánek, když narazíme na příjemný stín, který nás chrání před sluníčkem, nebo když uhasíme žízeň ledovou vodou: tehdy pocítíme nefalšované a těžko popsatelné blaho. Tento jedinečný kontrast mezi spalujícím horkem a chladivým, svěžím pocitem nám přináší opojnou a bouřlivou radost, dodává nám novou energii a připomíná nám, jak je důležité o sebe pečovat.


Léto i sport nám jasně ukazují, jak si život užít naplno. Učí nás, že se vše netočí jen kolem vítězství, nýbrž že jde především o úsilí, disciplínu a zlepšování sebe sama ve všem, co děláme. Inspirují nás, abychom přijali slunce, horko i pot za své a těšili se na zaslouženou odměnu po každém cvičení. Vybízejí nás k hledání krásy v těch nejmenších detailech a učí nás vychutnat si každý prchavý okamžik, kdy pocítíme svěžest a úlevu.

Když vám tedy nad hlavou praží slunce a vedro se zdá být neúnosné, uvědomte si, že vám každý další pohyb pomáhá užívat si život naplno. Nebojte se potu, nechte slunce prostoupit do vašeho života a vemte za vděk každým okamžikem, kdy pocítíte svěžest a úlevu. Léto, sport a požitek z ochlazení se prolínají v ladném tanci a harmonii, což poznají jen ti, kteří se nebojí následovat svou vášeň a jít si za svým cílem.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Doporučené články