errores ropa 8206801f fce2 4890 8c9b 58b3c906e0a5

Top 10 nejčastějších chyb při používání cyklistického oblečení a doplňků

Každý jezdec, který vidí, že jiný cyklista chybuje nemá soudit, ale má být nápomocný, protože všichni jsme někdy začínali. Náš článek si klade za úkol pomoci právě začátečníkům, aby se vyhnuli chybám, kterých se již spousta cyklistů dopustila, např. při používání cyklistického oblečení a doplňků, jako jsou přilby, sluneční brýle a boty. Začněme u hlavy a půjdeme dolů k nohám:

Přilba dozadu

triathlon 1

Ano, jakkoli se to může zdát šílené, více než jeden cyklista začátečník si nasadil přilbu dozadu. Pokud narazíte na takového jezdce, řekněte mu to zdvořile, aby si chybu uvědomil. Z hlediska bezpečnosti i estetiky, je to nutné.

Špatně nasazená helma

bicycle helmet safety instructions

Špatně nasazená helma nebude plnit svou funkci. Pokud spadnete, může se pohnout a neochrání vás. Popruhy by měly ležet naplocho na hlavě a kolem čelisti. Pokud je vaše přilba vybavena systémem zadního stahování, utáhněte ji, aby se helma nehýbala, ale zase si nerozdrťte hlavu. Pamatujte, že obvod vaší hlavy se může při jízdě na kole mírně zvětšit nebo zmenšit, takže si při jízdě přizpůsobujte přilbu, aby dokonale sedla.

Uso del casco

Kromě toho by přilba neměla být nakloněna příliš daleko dozadu, aby odhalovala celé čelo nebo příliš daleko dopředu, aby téměř zakrývala oči. Dva prsty nad obočím jsou perfektní mezera. Tímto způsobem si můžete chránit hlavu před čelními a zadními nárazy zároveň.

Brýle pod popruhy helmy

Toto téma je docela kontroverzní, protože mnoho cyklistů, včetně profesionálů, nosí své cyklistické sluneční brýle pod popruhy na helmu. My si myslíme, že z bezpečnostních důvodů by se měly nosit přes řemínky.

Jsou-li nožičky přes řemínky, v případě nehody sluneční brýle při nárazu odletí, což zabrání poranění obličeje. Kromě toho je méně pravděpodobné, že se sluneční brýle poškodí, pokud odletí, než když se zachytí mezi tváří a řemínky.

siroko gafas

Popruhy většiny přileb navíc leží rovně podél spánků a čelisti, aby správně seděly. Pokud mezi ně vložíte sluneční brýle, popruhy a helma nebudou sedět tak těsně.

Bavlněná trička jako základní vrstvy

Nosit bavlněné tričko pod cyklistickým dresem nebo zimní bundou není dobrý nápad, protože bavlna sice absorbuje pot, ale díky špatné prodyšnosti neodvádí vlhkost a drží ji na pokožce, také neudržuje tělesnou teplotu, ochladí vás a může dojít k nachlazení.

atomic base layer lifestyle estudio 05

Technické spodní prádlo z mesh síťoviny pro teplé povětrnostní podmínky a technické spodní prádlo z merino vlny pro chladné dny jsou dokonalým oděvem na nošení pod dres nebo zimní bundu.

Spodní prádlo pod cyklistické kraťasy

Pokud už roky jezdíte na kole, bude vás unavovat, že tuto chybu znovu a znovu zmiňujeme, protože jste již zapomněli jak jste si poprvé koupili cyklistické kraťasy, podívali se na ně a zeptali se sami sebe: “prádlo ano či ne?” Odpověď se vám zdá jasná, ale jsem si jistý, že před lety to tak zjevné nebylo. Proto nás zmínka o této chybě nikdy neomrzí, protože je u cyklistů začátečníků zcela běžná. Takže nikdy nenoste spodní prádlo!

Špatně padnoucí vložka

siroko bx squadra estudio 01

Pokud není vložka na správném místě nebo se příliš pohybuje, protože cyklistické kraťasy jsou příliš velké, dojde k odření nebo dokonce ke zranění. Aby vložka mohla dělat svou práci a poskytovat pohodlí, musí těsně přiléhat k hýždím a rozkroku. Mezi vložkou a pokožkou by neměla být žádná mezera. Proto je nezbytná správná velikost, která skvěle sedí.

Nenosit ponožky

s1 green alpe dhuez cycling socks lifestyle 2

Cyklistické ponožky noste spíše kvůli bezpečnosti, pohodlí a hygieně než kvůli estetice. Z důvodu bezpečnosti, protože dobré cyklistické ponožky chrání vaši nohu, kotník a dolní končetinu před modřinami, poškrábáním, sluncem, chladem nebo teplem. Pro pohodlí, protože se jedná o oděv, který kromě toho, že absorbuje pot a brání zvlhnutí nohy, zabraňuje nepříjemnému pocitu promočených nohou, chrání také před odřením v cyklistické obuvi a pomáhá předcházet různým ranám a puchýřům. Pokud pot z vašich nohou zůstane v botách několik dní, vytváříte perfektní prostředí pro bakterie a zápach.

Nosit kompresní ponožky

Pokud nemáte na výběr a jsou to jediné, co máte, můžeme přivřít oko, ale kompresní ponožky nebo punčochy nejsou na kole vhodné. Jejich pozitivní účinky můžete pociťovat spíše až po jízdě na kole nebo na opravdu dlouhé cestě. Protože při jízdě příliš hřejí. Opravdu dává smysl si něco vzít na nohy, když je zima, ale v takovém případě byste měli nosit cyklistické kalhoty nebo cyklistické návleky na nohy.

Dlouhé tkaničky

140105 090826

Pokud nosíte tenisky nebo běžné šněrovací boty, riskujete, že se vám tkaničky zachytí o zuby převodníku, řetěz na kole nebo cokoli, co se jim přimotá. K dispozici jsou také šněrovací cyklistické boty pro pedály bez uchycení. V obou případech doporučujeme konce tkaniček udržovat co nejkratší, nebo jsou-li dlouhé, zvednout a uvázat zbytek jejich délky, aby nám nebránily v šlapání.

Scházení schodů s obutými pedálovými botami

Při scházení schodů nebo ramp buďte velmi opatrní, zvláště když máte obuté silniční cyklistické boty, protože nemají téměř žádnou gumu na podrážce a zarážky neposkytují vůbec žádné uchycení, na jejich povrchu mohou být stopy mastnoty nebo oleje a navíc vás nutí šlapat na patu, což lehce vede k uklouznutí.

Pokud je schodů mnoho, musíte je použít a nikde nevidíte zábradlí, kterého byste se mohli držet, je lepší si boty sundat a jít bez nich. Pokud je schodů málo, jděte pomalu, krok za krokem a směrem do strany. Podívejte se na toto video, abyste neposlouchali, jak Gianluca Brambilla vysvětluje techniku ​​scházení schodů, ale podívejte se na jezdce norského týmu Uno-X v pozadí.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Doporučené články