v0 jasper blog

Jasper Verkuijl: letec na dvou kolech

Jasper Verkuijl sice není profesionální cyklista, ale rozhodně o něm můžeme říct, že žije stejným způsobem, jakým jezdí na kole: s neskonalou energií a spalující vášní. Kolo mu přirostlo k srdci už v pěti letech a stalo se pro něj vstupní branou ke svobodě a bezpečným útočištěm. Každé šlápnutí do pedálů a každá jízda pro něj představují únik od každodenního shonu, jakož i způsob, jak nalézt klid a spojení se svým tělem a myslí.

Jasper na svém Youtube kanálu a Instagramu denodenně dokazuje, že mu jízda na kole vnáší do života hodnoty, jež dalece přesahují pouhopouhou volnočasovou aktivitu či prostý způsob dopravy. Je to jako jeho vlastní jazyk, jedinečný způsob vyjádření sebe sama a pocitu, že žije naplno. Každá rotace kola je projevem nezávislosti, každý kopec zkouškou vytrvalosti a každé dobrodružství představuje nespoutaný let do neznáma. Mimochodem, Jasper je komerční pilot, takže o létání něco ví.

Díky své práci může cestovat po světě a následně objevovat nová místa na kole, nabírat zkušenosti a shromažďovat historky, kterými nás nepřestává ohromovat. A i když na svých cestách poznává rozmanité krajiny a kultury, skutečnou hodnotu těchto výletů spatřuje v osvobozujícím pocitu seberealizace, který vychází z jízdy na kole přes neprobádaná území.

https://youtu.be/DI5BORBUhtE


A protože se chtěl o svou vášeň a dobrodružství podělit s ostatními, uspořádal soustředění na překrásném ostrově Mallorca, čímž vytvořil jedinečnou příležitost pro skupinku nadšenců do cyklistiky, aby strávili pár dní společně na cestách. My jsme hrdí, že jsme toho mohli být součástí: byly to chvíle plné přátelství, vytváření nových vzpomínek a velkolepých projížděk. 

Po dlouhém dni v sedle jsme si večer příjemně unavení sedli a vyprávěli si historky. Tehdy nám Jasper řekl, co pro něj cyklistika doopravdy znamená. Rázem jsem uviděli všechny jeho přednosti, díky kterým se stal nedílnou součástí naší rodiny – Siroko rodiny. Kvality, které přesahují jeho vášeň pro sport, dobrodružnou povahu, překypující velkorysost i nefalšovanou lidskost. Pro nás je zdrojem inspirace, podobně jako je pro něj kolo dveřmi ke svobodě a objevování nových míst.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Doporučené články