bicis

10 prvotřídních silničních kol za rozumnou cenu pro rok 2022

Pokud máte v plánu pořídit si nové, špičkové silniční kolo, a váš rozpočet činí 5 000 až 8 000 eur, pak tu pro vás máme 10 modelů, které představují to nejlepší od každé značky za skvělou cenu.

Canyon Endurace CF SLX

image

V kategorii vytrvalostních kol od této německé značky se na prvních dvou příčkách pro rok 2022 objevily dvě kola, z nichž jedno, CF SLX Sram Red eTap AXS (203.599,00 CZK), můžete vidět na horním obrázku, zatímco dole si můžete prohlédnout CF SLX Dura-Ace di2 12v (206.199,00 CZK). Oba bicykly jsou vybaveny wattmetry, stejnými koly DT Swiss ERC 1100 Dicut a komponenty na lehkém rámu, které pochází přímo od této značky. Celkem se u velikosti M dostaly na váhu 6,7 kg (Sram) a 6,88 kg (Shimano).

Je téměř nemožné vyrovnat se kvalitě, kterou tato německá značka za danou cenu nabízí. Pokud tedy hledáte prvotřídní, lehké, pohodlné a univerzální kolo, které si poradí se štěrkem i horským stoupáním, pak rozhodně neváhejte. Vyberte si jeden z výše uvedených Endurace CF SLX modelů, se kterými si vychutnáte každou vteřinu v sedle. Dostanete na něj 6letou záruku, můžete si ho vzít na splátky, a pokud budete mít to štěstí, že bude zrovna na skladě, můžete ho mít u sebe už během několika málo dnů. 

Ribble Ultra SL R – Hero

Nyní se ale podívejme na opravdovou záhadu mezi koly. Nejen, že vypadá jako vesmírná loď, ale navíc je navrženo tak, že téměř “létá” vysokou rychlostí. Aby toho bylo možné dosáhnout, ponořila se tato britská značka do podrobného zkoumání a navrhování každého detailu, díky čemuž se jí podařilo vytvořit dokonalou harmonii mezi kolem a jezdcem. Vzduch tak kolo nejen obtéká, ale ještě navíc pomáhá jezdci v jeho úsilí.

image 1

Model Hero je zástupcem nejvyšší modelové řady. Stojí 7 447 eur (6 332,50 liber) a disponuje Shimanem Dura-Ace di2 12v (bez wattmetru), koly ENVE s hloubkou ráfku 65 mm, bezdušovými plášti Schwalbe a sedlem Selle Italia. Střední velikost váží 7,8 kg. 

MMR Adrenaline SL

image 3

Tato značka pocházející z Asturias, severního regionu Španělska, zatím nedoznala většího mezinárodního uznání, nicméně její dva špičkové modely Adrenaline SL zahrnují wattmetr, kola DT Swiss ERC 1400 s hloubkou ráfku 45 mm, FSA komponenty a sedlo Selle Italia. Doporučená cena činí 7 299 eur (Shimano Dura-Ace di2 12v) a 7 699 eur (Sram Red eTap AXS 12v). Vynikající poměr cena/výkon.

Vitus ZX 1 EVO CRX

image 4

Další aerodynamické kolo z Britských ostrovů, avšak tentokrát s méně nápadným vzhledem než Ribble. Špičkový model ZX 1 EVO CRX od firmy Vitus nabízí Sram RED eTap AXS 12v, kola Reynolds AR58/62 DB, integrovaná řidítka s představcem Vision Metron 5D ACR a další komponenty, které si tato značka vyrábí sama. Kolo velikosti M váží 7,9 kg a prodává se za 7 399 eur, případně 5 399 liber. 

Cube Litening a Agree

Jedna z nejlepších německých značek, pokud hledáte poměr cena/výkon. Obě jejich řady, Litening (aerodynamičtější) a Agree (méně aerodynamické a více vytrvalostní), nabízí prvotřídní modely za velice slušnou cenu. 

image 5

Konkrétně se jedná o Agree C:62 SLT. Bicykl, který nabízí Shimano Dura-Ace di2 12v, kola Mavic Cosmic SL 45 a pláště Continental GP 5000 za cenu 5 949 eur. Ostatní díly pochází přímo od společnosti Cube, přičemž celkově se váha kola vyšplhala na 7,3 kg. 

image 6

Kolo Cube Litening C:68X SLT pak přichází s Shimanem Dura-Ace di2 12v, koly Newmen Advanced SL R.50/65 Streem a bezdušovými plášti Schwalbe Pro One. Váží 7,4 kg a stojí 7 399 eur.  

image 7

Litening C:68X SL nabízí Sram Red eTap AXS 12v, kola Mavic Cosmic SL 45, přičemž pláště a další komponenty se shodují s předchozím modelem. Váží 7,6 kg a jeho cena je stanovena na 7 199 eur. 

Lapierre Xelius SL 9.0

image 2

Tato francouzská značka vylepšila svůj “vrchařský” model tím, že integrovala kabely a kryty do rámu. Estetické vlastnosti, díky nimž je model Xelius naprosto výjimečný, však zůstaly zachovány. Bicykl disponuje novým 12rychlostním Dura-Ace di2, koly Lapierre s hloubkou ráfku 42 mm, sedlem Fizik a plášti Continental GP 5000S, přičemž zbytek komponentů pochází přímo od značky Lapierre. Katalogová cena: 7 399 eur. 

Rose Reveal Six Disc

image 3

Německá značka Rose je rovněž známá pro skvělé vlastnosti svých kol a přijatelnou cenu. Model Six Disc disponuje sadou Sram Red eTap AXS, řidítky Ritchey a plášti Schwalbe, přičemž zbylé komponenty pochází přímo od Rose. Vše je namontováno na ultralehkém karbonovém rámu, s celkovou hmotností 7,1 kg u velikosti 57. Cena činí 7 149 eur. 

Massi Arrow a Team

image 8

Nejnašlapanější modely pro rok 2022 od této španělské značky, která pochází z Katalánska, jsou dostupné za velice lákavou cenu. Jak model Arrow (aerodynamické kolo), tak Team (vrchařské kolo), jsou kompletně vybaveny sadou Shimano Dura-Ace di2 12v na karbonovém rámu a vidlicí s vnitřním vedením kabelů. Ostatní díly, kromě představce FSA, jsou vyrobeny společností Massi. Katalogová cena modelu Arrow činí 6 999 eur, zatímco model Team stojí 5 999 eur. 

Dare VSRu

image 4


Náš seznam jsme začali německou značkou, která praktikuje přímý prodej, a zakončíme ho další, tentokrát tchajwanskou B2C značkou: Dare. Jejich špičkový aerodynamický model vás uchvátí na první dobrou. Jedná se o jediný bicykl z našeho seznamu, který má 11rychlostní Shimano Dura-Ace di2. Dále na něm najdeme kola DT Swiss PRC 1400 Spline s hloubkou ráfků 65 mm, sedlo Selle Italia a pláště Vittoria Corsa, zatímco ostatní komponenty jsou výhradně dílem společnosti Dare.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Doporučené články