peso 4bebe64d 39ef 4b54 bd60 ccd4f87aa2b9

Cyklistika a zdraví: 8 tipů, které vám pomůžou zhubnout

Mnoho lidí se věnuje jízdě na kole, aby zhublo nebo udrželo váhu pod kontrolou. Zvednout se z pohovky a hýbat se je sám o sobě velký krok kupředu. Následujících 8 tipů vás povede ke zdravému hubnutí a novým dlouhodobým návykům.

Než začneme, je třeba mít na paměti jednu věc: Nesnažte se zbavit tuku v konkrétní části těla. Tak to nefunguje, tuk se ztrácí postupně v celém těle. Tak pojďme na to:

Plánujte a určete cíle

Připravte si plán na cyklistiku i na jídelníček, abyste mohli plánovat a stanovovat „SMART“ cíle. Tímto způsobem to bude snazší dosáhnout.

goal plan 1

Plánování jídelníčku vám umožní zorganizovat týdenní nákup potravin na jeden den, což vám ušetří čas i peníze. Při nákupu v supermarketu, budete přesně vědět, co koupit. Tímto způsobem se vyhnete impulzivním nákupům, které často vedou k nezdravému výběru jídel a nápojů v košíku. A pokud si tyto potraviny nekoupíte, jednoduše je nebudete jíst.

Vaše cíle by měly být SMART, což znamená: konkrétní, měřitelné, dosažitelné, realistické a časově vymezené. Nemá smysl říkat: „Měl bych lépe jíst“, „Měl bych pít méně alkoholu“ nebo „Měl bych jezdit více na kole“. SMART cíle vypadají následně: „Tento týden budu pít nealkoholické pivo“, „tento týden jen ovoce jako dezert“ a „6 hodin jízdy na kole týdně“.

Použijte nové technologie

Technologie umožňuje plánovat, stanovovat cíle, hodnotit pokrok a úspěchy, ať už jde o sledování vašich cyklistických tréninků nebo stravovacích a pitných návyků.

Jednoduchý cyklopočítač s monitorem srdečního tepu vám pomůže pochopit, co na kole děláte. Aplikace, která sleduje, co jíte, poskytne také informace a podporu zdravým stravovacím návykům. Vyhodnocením a porovnáním dat můžete vyvodit závěry a provést změny ve svém plánování a cílech.

techno

Pamatujte, že úbytek hmotnosti nikdy není lineární, zvláště pokud máte normální váhu. Budete mít své vzestupy a pády, své dobré i špatné dny. Jsme jen lidé a životní okolnosti nám ne vždy umožňují žít tak zdravě, jak bychom si přáli. O to důležitější je postupná implementace změn, které můžeme dlouhodobě udržovat. Použitím technologie ke sledování vašeho pokroku uvidíte kam jste se posunuli. Když budete mít špatný den, můžete se ohlédnout a uvědomit si, co jste již dokázali. Namotivuje vás to pokračovat.

Buďte aktivní

Předpokládáme, že jste cyklisté, a proto jste v pohybu. Gratulujeme, čím více času strávíte mimo gauč a sedavý životní styl, tím lépe. Kancelářská práce není fyzická aktivita, ve skutečnosti by mnoho lidí mohlo požádat zaměstnavatele o bonus za nebezpečné pracovní podmínky, protože tráví nespočet hodin sezením před obrazovkou. Sedavý životní styl zabíjí a jak řekl britský politik Edward Stanley:

edward stanley quote

Zkuste svůj čas věnovat jízdě na kole nebo jiné fyzické aktivitě sami nebo s ostatními. Může to být o hodinu méně Netflixu nebo videohier, hraní fotbalového zápasu místo sledování v televizi, dojíždění pěšky nebo na kole.

Omezte nebo snižte příjem alkoholu a nezdravé jídlo

V ideálním případě bychom alkohol vyloučili úplně, či pili jen při zvláštních příležitostech, protože souvislost mezi konzumací alkoholu a obezitou byla prokázána po celém světě, od Anglie po Kanadu a USA. Víme však, že je to náročné, zvláště pokud pijete pravidelně. A tak se vylučují nezdravé ultra zpracované potraviny. Naše tělo a naše chuťové buňky jsou na tyto dávky alkoholu a nadměrně chutných potravin zvyklé, takže není snadné se toho všeho vzdát a jít hned ze 100 na 0. Ještě více vzhledem k tomu, že jsme obklopeni neustálou reklamou a také společenským a kulturním tlakem na konzumaci alkoholu a potravin, které máme tak rádi.

junk food beer

Zkuste si stanovit týdenní cíle, abyste množství postupně snižovali, ale hlavně si nic nezakazujte, protože to by vedlo k následné nekontrolovatelné konzumaci. Konečným cílem je úplně vynechat alkohol a nezdravé jídlo nebo je nechat na zvláštní příležitosti. Pokud pijete 2 piva denně, stanovte si cíl snížit na 1 a poté přejít na nealkoholické pivo nebo vodu.

Voda místo nezdravých nápojů

Jen pít vodu ke zhubnutí nestačí. Jinými slovy, pitím 8 sklenic vody denně nemůžete zázračně zhubnout. Ale pokud příjem vody nahradí sladké nápoje a alkohol, pak ano, můžete zhubnout, ale ruku v ruce s dalšími změnami návyků. I zde můžete pozorovat, že je důležitější eliminovat škodlivé návyky (sedavý životní styl, kouření, alkohol, nezdravé jídlo) než se chovat zodpovědně (66% dospělých konzumuje více bezplatných cukrů v nápojích, než doporučuje WHO).

cyclist water

Při jízdě na kole je lepší pít vodu než energetické nápoje. Pokud chcete použít nějaký druh prášku, použijte jeden s elektrolyty, nahradíte soli a minerály, ale bez dalších kalorií.

Domácí svačinky vhodné ke cvičení

Hubnutí závisí do značné míry na tom, co jíte. Musíte vytvořit deficit kalorií, ale také potřebujete energii k výkonu. Klíčem je rovnováha. Proto je důležité plánování a využívání technologií. V tomto článku píšeme, kolik a co byste měli jíst na základě délky a intenzity tréninku, abyste mohli kontrolovat příjem kalorií a nepřejídali se ze strachu, že vám dojde energie.

Doporučujeme přejít od kupovaných energetických gelů a tyčinek s velmi vysokou kalorickou hodnotou k jejich nízkokalorickým domácím verzím nebo k vysoce nasyceným potravinám, jako jsou banány nebo datle.

Zkuste se dobře vyspat

Co máte chuť dělat po nocích strávených venku? Jak reaguje váš mozek a tělo, když dobře nespíte? Kvalitní spánek je klíčem ke snížení hmotnosti, protože nám pomáhá získat sílu a energii, abychom se dostali zpět do sedla. Kromě toho, pokud dobře odpočíváme, nemáme chuť na kalorická jídla nebo energetické nápoje, abychom mohli čelit dlouhému dni v práci nebo cvičení.

sleeping

Tato rada je další, která přímo souvisí s celkovou změnou návyků, protože řešení někdy není tak jednoduché jako vzorec „jíst méně, hýbat se více“. Pokud chcete zhubnout, nepřehlížejte kvalitní spánkový režim, jenž je součástí „trojice zdravého životního stylu“ spolu s výživou a fyzickou aktivitou. Nenechte se vystrašit jednou bezesnou nocí, ale abyste se dobře vyspali, musíte v případě přetrvávajících problémů navštívit specialistu.

Užívejte si cyklistiku

Nejlepší způsob, jak se stát závislými na kole a zhubnout, je zábava. Můžete jezdit sami nebo ve skupině, se svými přáteli nebo rodinou.

errores ciclismo 810fa015 e43a 462b 927c

Jezdit na kole sám je vynikající způsob, jak se vyhnout stresu a dokonalá výmluva, jak se dostat pryč od toxických a nezdravých vztahů. Pamatujte, že se snažíte změnit své návyky, abyste zlepšili své zdraví a zhubli, což vaše sociální bublina ne vždy chápe a někdy dokonce odmítá přijmout.

Jízda ve skupině podporuje vaši změnu návyků, protože jste obklopeni cyklisty, kteří již pravděpodobně žijí zdravě nebo se snaží udělat stejné změny jako vy. Mnoho z nich už ve skutečnosti mohlo být ve vaší kůži

Těchto 8 tipů vyžaduje úsilí, vytrvalost a důslednost, stejně jako jízda na kole a cyklistika vůbec. Ale díky nepopiratelným pozitivním účinkům to stojí za vyzkoušení, protože kromě hubnutí a dalších fyzických změn je nejdůležitější si osvojit návyky zdravého životního stylu.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Doporučené články