Cover SK16

Siroko novinky 2024: Biologicky rozložitelné cyklistické dresy

image 1

Módní průmysl se v dnešní době potýká s mnohými výzvami, z nichž jednou je i ekologický dopad vyřazeného oblečení, jež končí na skládkách. Ročně se vyhodí tuny oblečení, což škodí našemu životnímu prostředí a ohrožuje ekosystémy.

image

Je tedy na čase začít se chovat zodpovědněji a hledat udržitelné alternativy, takže je nám ctí, představit vám naši novou kolekci biologicky rozložitelných cyklistických dresů. Máme k dispozici čtyři různé varianty pro muže a stejný počet pro ženy. Pokud by vás zajímaly technické specifikace, tady jsou:

Tyto cyklistické dresy jsou vyrobeny z biologicky rozložitelného a recyklovaného polyesteru GREENONE® a elastanu Roica™ V550, který je šetrný k životnímu prostředí. Recyklovaná polyesterová tkanina je vyrobena z plastových lahví, z nichž se při zpracování vytvoří tenké vlákno. Používají se přitom speciální aditiva, jež umožní anaerobní rozklad vlákna v průběhu jednoho a půl roku. Jak vyplývá z výsledků testování ASTM D5511, míra biologického rozkladu této tkaniny činí 49,2 % po 592 dnech. V průběhu tohoto procesu přitom nedochází k uvolňování žádných škodlivých toxinů.

image 3

Elastan Roica™ V550 je součástí rodiny strečových přízí ROICA Eco-Smart™ a jde o tkaninu, při jejíž výrobě se spotřebovává podstatně méně energie, což snižuje dopad na životní prostředí. Tato tkanina rovněž disponuje certifikacemi Oeko-tex® a Cradle to Cradle®, což jsou dvě nezávislé instituce, které hodnotí dopad produktů, materiálů a systémů na životní prostředí i lidské zdraví. 

Kromě použití již zmíněných materiálů jsme při výrobě našich nových cyklistických dresů šli ještě o kousek dál a do elastického pásku kolem pasu a krku jsme přidali biologicky rozložitelný polyamid. Tento polyamid je známý jako Amni Soul Eco® a obsahuje aditiva, která umožňují anaerobní rozklad vlákna do pěti let. Rozklad běžných tkanin přitom trvá zhruba 50–100 let. Výsledná tkanina tak nabízí po dobu své životnosti optimální výkon, a jako bonus pak po vyhození snižuje dopad na životní prostředí.

To je ovšem jen začátek. S hrdostí oznamujeme, že i naše zipy u dresů jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů, takže každá jednotlivá část tohoto oblečení je udržitelná. Přední zip i zip od zadní kapsy jsou NATULON Plus® a obsahují nejvyšší procento recyklovaných materiálů, jaké značka YKK nabízí.

image 2

V neposlední řadě hraje při hledání udržitelného řešení roli také výrobní proces. Tyto cyklistické dresy obsahují tkaninu z Itálie a zipy z Portugalska, kde se rovněž výsledný produkt sestavuje. Zkrácením dodavatelského řetězce a upřednostněním lokálních zdrojů snižujeme dopad na životní prostředí a podporujeme ekonomický růst. Navíc nám tento přístup umožňuje zlepšit kvalitu a transparentnost výrobního procesu, ale také propagovat ekologicky uvědomělou a udržitelnou módu.

Ve zkratce, naše biologicky rozložitelné dresy jsou navrženy tak, aby vám poskytly maximální pohodlí a výkon během vašich vyjížděk, a zároveň díky nim můžete sami přispět k ochraně životního prostředí. Když budeme držet pohromadě a uvědomíme si dopad našich činů na Zemi, pak můžeme přispět k minimalizaci uhlíkové stopy našeho cyklistického oblečení. Věříme, že nastal čas na změnu. Společně můžeme snížit množství oblečení, které škodí životnímu prostředí, a ochránit tak naše překrásné ekosystémy.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Doporučené články