Cover SK17

Sportovní brýle Siroko K4 SRX a K4 SRX PRO: špičkové brýle do každého terénu

Siroko začínalo jako značka zabývající se výhradně slunečními brýlemi. Při výrobě naší první řady brýlí – K2 – jsme si uvědomili, že v cyklistice i dalších venkovních sportech hrají jasný výhled a ochrana očí prim. Poté jsme přišli s řadou K3 a její malou sestřičkou K3s. V průběhu let se však Siroko vyvinulo v něco víc než jen pouhou firmu vyrábějící brýle, začali jsme se zaměřovat na oblečení, doplňky a nejrůznější vybavení pro cyklistiku a jiné sporty. Měli jsme dost práce s rozšiřováním našeho sortimentu a zlepšováním kvality napříč různými výrobky. Nyní však konečně nastal čas, abychom představili náš nový model sportovních brýlí: Siroko K4 SRX, prémiovou řadu, která je dostupná ve dvou různých provedeních se skly ZEISS pro extra výkon.

3 1

Uznáváme, že jsme k názvu přistoupili poměrně minimalisticky, ale chtěli jsme zkrátka vzdát hold předešlým řadám a pokračovat v tradici. Zvlášť, když dosud fungovala na výbornou.

Co se týče rozměrů, řada Siroko K4 se řadí někam mezi své předchůdce, tedy K3 a K3s, nicméně design, konstrukce a použité materiály jsou úplně odlišné. Pojďme si společně prohlédnout všechny detaily této tolik očekávané novinky:

Obroučky

Modely K4 SRX jsou vyrobeny z materiálu TR90, který je znám svou pružností, nízkou hmotností a odolností. Obroučky tohoto modelu byly navrženy tak, aby vydržely i ty nejnáročnější podmínky, a navíc zaručují perfektní padnutí a dlouhou životnost, aniž by tím utrpělo vaše pohodlí.

U obou stylů K4 SRX PRO jsou obroučky vyrobeny z recyklovaného materiálu od francouzské společnosti Arkema, která proslula vyvinutím extrémně odolného, lehkého a vysoce výkonného polymeru. 

Skla

Většina stylů K4 SRX disponuje panoramatickými, polarizovanými skly kategorie 3, s VLT v rozmezí 8–18 %, které chrání oči před intenzivním slunečním zářením, zlepšují jasnost vidění a snižují míru oslnění.

image 1

Skla ZEISS, která najdeme u obou stylů K4 SRX PRO, jsou sice panoramatická, ale nejsou polarizovaná. Model SRX Pro Ride Higher disponuje skly kategorie 3, zatímco model SRX Pro Dunes dostal skla kategorie 2 (VLT 18–43 %).

Všechny modely jsou pak vyrobeny z 1,8 mm silného polykarbonátu, což je odolný materiál, který poskytuje skvělou ochranu proti poškrábání.

Všechna skla lze vyměnit, abyste se mohli přizpůsobit různým světelným podmínkám, což jen dokládá univerzálnost řady K4. Můžete libovolně měnit skla mezi všemi modely K4, případně si zakoupit náhradní, jež prodáváme samostatně: fotochromatické, čiré a protizamlžovací.

Všechna skla pochopitelně disponují plnou ochranou proti UV záření: stupeň UV400 je pro bezpečnost očí nezbytný, neboť blokuje škodlivé UVA i UVB záření.

Větrací otvory

Ventilační systém DrySky je souborem malým otvorů na horní straně skel. Je nezbytný pro udržení čistých skel a minimalizaci zamlžování, čímž zaručuje optimální výhled za jakéhokoliv počasí.

Nožičky a sedýlka

image

Pro pohodlné a bezpečné nošení jsou nožičky i sedýlka pogumované, takže vám při žádné aktivitě brýle nesklouznou. Gumové stranice na nožičkách rovněž zajistí, že vám nevypadnou, když je strčíte do průduchů vaší cyklistické helmy. 

Sedýlka lze navíc nastavit do dvou poloh, aby vám brýle lépe padly, případně pro lepší cirkulaci vzduchu proti zamlžování. 

Pogumované části nožiček a sedýlek lze sundat a umýt. I tyto části lze mezi jednotlivými modely K4 zaměňovat.

Váha

Brýle K4 SRX i K4 SRX PRO váží pouhých 33 g. Jsou tedy skutečně velice lehké a nabízí výjimečné pohodlí. Ani neucítíte, že je máte na sobě, takže se budete moct naplno soustředit na svůj oblíbený sport.

Co dál zahrnuje sada brýlí K4?

Brýle K4 vám přijdou v tvrdém pouzdře, kde najdete také sáček z mikrovlákna na čištění brýlí jako v tomto návodu, a dále ještě náhradní gumové části na nožičky a sedýlka.

Doplňky k řadě K4

k4 opticlip producto 03

K4 OptiClip: Tento výrobek umožňuje jezdcům používat brýle K4 s dioptrickými brýlemi. Jde o jednoduchý optický klip, který se snadno nasazuje i sundavá. Je vyroben z materiálu TR90, takže je lehký a odolný.

K4 PhotoChromic: Polarizovaná fotochromatická skla, která se přizpůsobí změnám světla, aby nedocházelo k oslnění. Regulují přenos světla a pohybují se v rozmezí kategorií 2 a 3.

K4 Clear: Čirá, průhledná skla. Oceníte je v zamračených dnech nebo v noci, neboť vaše oči ochrání před větrem a vnějšími vlivy.

k4 clear accessories producto 041

K4 ClearFog: Protizamlžovací skla do zamračených, mlhavých dnů, případně špatných světelných podmínek. 

k4 clearfog accessories producto 02

Náhradní skla se prodávají samostatně a následující vlastnosti mají stejné jako všechna ostatní skla K4: jsou vyrobena z 1,8 mm silného polykarbonátu, disponují ventilačním systémem DrySky a plnou ochranou UV400. 

Spoluprací s dvěma giganty ve svých oborech – společnostmi ZEISS, předním lídrem v oblasti optického průmyslu, a Arkema, průkopníkem ve vývoji pokročilých materiálů – jsme vytvořili dokonalé kombo, které přineslo světu řadu K4, jež přepisuje naše zaběhlé standardy v oblasti výkonu, pohodlí i designu.

Pro Siroko toto partnerství představuje možnost, jak nabídnout našim zákazníkům výrobky té nejvyšší kvality a přiučit se tomu, jak přední hráči v oboru fungují, a přispět pak svým dosavadním poznáním k vývoji nových modelů K4. Všem modelům K4. Protože kromě obrouček Arkema a skel ZEISS mají všechny modely stejné vlastnosti i technické parametry, které z K4 dělají ideální volbu pro jakoukoliv sportovní aktivitu. A hledáte-li extra kvalitu i výkon, pak sáhněte po modelu K4 SRX PRO Dunes nebo K4 SRX PRO Ride Higher.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Doporučené články