Cover SK17

Okulary sportowe Siroko K4 SRX i K4 SRX PRO: najlepsze okulary na każdą trasę

Siroko narodziło się jako marka okularów przeciwsłonecznych. Stworzenie naszej pierwszej linii okularów sportowych K2 uświadomiło nam, że w kolarstwie i innych sportach na świeżym powietrzu doskonała widoczność oraz pełna ochrona oczu są kluczowe. Następnie pojawiła się linia K3, a nieco później jej młodsza siostra, seria K3s. Przez lata Siroko ewoluowało, obecnie specjalizując się w odzieży, akcesoriach i wszelkiego rodzaju sprzęcie do jazdy na rowerze, a także wielu innych sportów. Byliśmy bardzo zajęci poszerzaniem naszego portfolio i poprawą jakości w wielu liniach produktów. Ale w końcu nadszedł czas, aby wprowadzić na rynek nowy model okularów sportowych: Siroko K4 SRX, linię najwyższej jakości, a w niej dwa modele z soczewkami Zeiss dla jeszcze lepszych parametrów.

3 1

To prawda, przyjęliśmy raczej minimalistyczne podejście, jeśli chodzi o nazwę, ale chcieliśmy oddać hołd poprzednim liniom i podtrzymać tradycję, która tak dobrze sprawdziła się w przeszłości.

Pod względem rozmiaru, linia Siroko K4 plasuje się gdzieś pomiędzy swoimi poprzednikami, K3 i K3s, ale projekt, konstrukcja i użyte materiały są zupełnie inne. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim szczegółom naszej wyczekiwanej nowości:

Oprawki

Modele K4 SRX są wykonane z TR90, materiału znanego ze swojej elastyczności, lekkości i odporności na uszkodzenia. Oprawki K4 SRX zostały zaprojektowane tak, aby stawić czoła najbardziej wymagającym warunkom i gwarantują doskonałe dopasowanie i trwałość, jak również wysoki komfort.

W obu modelach K4 SRX PRO znajdziemy oprawki wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu od francuskiej firmy Arkema, znanej z produkcji niezwykle trwałego i lekkiego wysokowydajnego polimeru.

Soczewki

Większość modeli K4 SRX posiada panoramiczne, polaryzacyjne soczewki kategorii 3 (zakres transmisji światła widzialnego tzw. VLT 8%-18%), które chronią nasze oczy przed intensywnym światłem słonecznym, poprawiają ostrość widzenia i redukują odblaski.

image 1

W modelach K4 SRX PRO soczewki są panoramiczne, ale nie polaryzacyjne. Model SRX Pro Ride Higher posiada soczewki kategorii 3, a model SRX Pro Dunes – kategorii 2 (VLT 18%-43%).

Soczewki we wszystkich modelach wykonane są z poliwęglanu o grubości 1,8 mm, odpornego materiału, który zapewnia silną ochronę przed zarysowaniami.

Wszystkie soczewki są wymienne, co pozwala dostosować okulary do różnych warunków oświetleniowych, zwiększając wszechstronność linii K4. Soczewki można wymieniać między wszystkimi modelami K4, a także wybrać z naszej oferty dodatkowych soczewek sprzedawanych osobno: fotochromowych, przezroczystych i przeciwmgielnych.

Oczywiście wszystkie soczewki zapewniają pełną ochronę przed promieniowaniem UV: filtr UV400 blokujący szkodliwe promienie UVA i UVB to absolutna podstawa.

Otwory wentylacyjne

System wentylacji DrySky to małych otwory w górnej części soczewki. Zapobiega on parowaniu szkieł i zapewnia optymalne widzenie w każdych warunkach pogodowych.

Zauszniki i nakładki na nosek

image

Pokryte gumą zauszniki i nakładki na nosek gwarantują wygodne i bezpieczne dopasowanie, zapobiegając przesuwaniu się okularów podczas aktywności. Gumowe nakładki na zausznikach sprawiają również, że okulary pozostają na swoim miejscu, gdy wsuniemy je w szczeliny kasku rowerowego.

Możliwe są dwie pozycje noska, co pozwala na spersonalizowane dopasowanie lub zwiększenie cyrkulacji powietrza, aby zapobiec zaparowywaniu szkieł.

Gumki z zauszników i nosków można zdjąć i łatwo umyć. Można je również wymieniać między wszystkimi modelami K4 SRX.

Waga

Okulary K4 SRX i K4 SRX PRO ważą zaledwie 33 g. Oznacza to, że są niezwykle lekkie i zapewniają wyjątkowy komfort. Po prostu zapomnisz, że masz je na sobie, skupiając się w pełni na swoim ulubionym sporcie.

Co jeszcze zawiera zestaw okularów K4?

Okulary K4 SRX są dostarczane w twardym etui, a w zestawie mamy także woreczek z mikrofibry do czyszczenia okularów, jak tłumaczymy tutaj, i zapasowe gumowe nakładki na nosek i zauszniki.

Akcesoria dla linii K4

k4 opticlip producto 03

K4 OptiClip: System ten umożliwia rowerzystom korzystanie z okularów K4 SRX ze szkłami korekcyjnymi. Jest to prosty klips optyczny tzw. wkładka korekcyjna, którą można łatwo założyć i zdjąć, wykonana z TR90, aby zapewnić lekkość i trwałość. 

K4 PhotoChromic: Polaryzacyjne soczewki fotochromowe dostosowują się do zmian oświetlenia, pozwalając uniknąć oślepienia. Samodzielnie kontrolują przepuszczalność światła, przechodząc od kategorii 2 do kategorii 3.

K4 Clear: Bezbarwne, przezroczyste soczewki. Idealne na pochmurne dni lub w nocy, zapewniają dodatkową ochronę przed wiatrem i czynnikami zewnętrznymi.

k4 clear accessories producto 041

K4 ClearFog: Soczewki przeciwmgielne na pochmurne, mgliste dni lub w warunkach słabego oświetlenia.

k4 clearfog accessories producto 02

Te zapasowe soczewki są sprzedawane oddzielnie i mają następujące cechy wspólne ze wszystkimi soczewkami K4: wykonane z poliwęglanu o grubości 1,8 mm, posiadają system wentylacji DrySky i pełną ochronę przed promieniowaniem dzięki filtrowi UV400.

Współpraca z dwoma gigantami w swoich dziedzinach – Zeiss, światowym liderem w dziedzinie optyki precyzyjnej, oraz Arkema, pionierem w dziedzinie rozwoju zaawansowanych materiałów – była idealnym zestawieniem, które powołało do życia linię K4, na nowo definiując nasze standardy parametrów, komfortu i designu.

Dla Siroko współpraca ta to oznacza nie tylko oferowanie naszym klientom produktów najwyższej jakości, ale także możliwość nauczenia się, jak pracują najlepsi gracze na rynku, a następnie wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce we wszystkich nowych modelach K4. Tak, we wszystkich. Ponieważ oprócz oprawek Arkema i szkieł Zeiss, wszystkie modele mają te same cechy i detale techniczne, sprawiające, że K4 są idealnym wyborem do każdej aktywności sportowej. A jeśli szukasz ekstra jakości i najwyższych parametrów, modele K4 SRX PRO Dunes i K4 SRX PRO Ride Higher czekają właśnie na Ciebie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Polecane artykuły