Cover 182 Siroko

Větruodolné funkční termoprádlo Siroko SRX Denali

Pro cyklisty jsou v zimní sezóně největší výzvou nízké teploty a štiplavý vítr, to je bez debat. Co kdybychom vám ale řekli, že existuje funkční prádlo, speciálně navržené do těch nejhorších povětrnostních podmínek? Konkrétně jde o funkční prádlo z merino vlny Siroko SRX Denali. Tento kus oděvu byl vytvořen tak, aby dokázal čelit extrémně chladnému počasí, a navíc disponuje detaily, díky kterým vyčnívá z davu. Na hrudníku se nachází větruodolný panel, se kterým bude jízda v nízkých teplotách úplně jiným zážitkem. Níže si můžete přečíst o hlavních vlastnostech našeho nejteplejšího funkčního prádla:

Větruodolný přední panel

image 8

Tady nejde o žádný malý detail, ale o pořádně silnou bariéru, která značně vylepšuje ochranu před zimou a větrem. Tento větruodolný panel je vyroben z polyamidové Ripstop tkaniny, jež poskytuje jedinečnou ochranu před mrazivým větrem, čímž brání chladu, aby pronikl k nejzranitelnějším částem těla.

Merino vlna

Toto přírodní vlákno, jež je známé pro svou jedinečnou schopnost udržovat teplo, tvoří hlavní část našeho funkčního prádla, které tak poskytuje optimální teplotu v chladném počasí. Díky vysoké prodyšnosti navíc zabraňuje hromadění vlhkosti, takže vaše pokožka zůstane v suchu a pohodlí. Merino vlna však disponuje ještě jednou zásadní vlastností, která je pro cyklisty i jiné sportovce velice důležitá: díky své antibakteriální povaze brání tvorbě nepříjemných pachů.

Absolutní ochrana

image 9

Vysoký rolákový límec, extra dlouhý trup a raglánové rukávy s otvory na palce jsou nezbytné pro zajištění kompletní ochrany, aby se k vašemu tělu nedostal z žádné strany chladný vzduch. Jak vidíte, nabízíme vám plnou ochranu bez jediného kompromisu.

Límec je dostatečně dlouhý na to, abyste s ním zakryli i pusu a nos, což znamená, že vaše brada a krk budou před větrem taktéž v bezpečí. To oceníte zejména v případě, že neradi používáte nákrčníky, nebo pokud si pod něj chcete vzít ještě jednu vrstvu.

Prodloužený trup pak poskytuje ochranu bederní oblasti. Asi nemusíme zdůrazňovat, že ne vždy vítr fouká zepředu, přičemž zadní vítr dokáže vážně potrápit, neboť nám pak mrznou záda i hýždě, a proto je důležité patřičně chránit i tuto oblast. Navíc se v boji s větrem vyhýbáme aero pozici a jezdíme víc vzpřímeně, což vede k většímu odhalení zadní části než obvykle.

image 2

Pocit pronikajícího větru skrz manžety rukávů může být opravdu frustrující. Zbytek vašeho těla může být sebevíc chráněn, ale tomuto mrazivému pocitu v oblasti zápěstí se zkrátka nevyhnete. Z toho důvodu má toto funkční prádlo delší rukávy a otvory na palce, aby se vám nevyhrnovaly a zároveň aby chránily vaše zápěstí a dolní část rukou.

Kdy a jak nosit větruodolné termoprádlo

Funkční prádlo SRX Denali je určeno do velice chladných teplot a větrných zimních dní, nicméně v Siroku moc dobře víme, že ne všude je zima stejná. Ve většině oblastech se ledový vítr objevuje ještě před oficiálním nástupem zimy. V jiných částech světa zase teploty stěží klesnou pod 10 °C. Pokud jezdíte v těchto mírnějších podmínkách, tak pro vás toto funkční prádlo nemusí být tak užitečné jako pro někoho, kdo se prohání po městě, jako je například Varšava, kde teploty v zimních měsících sotva kdy překročí 10 °C. Přesto lze toto funkční prádlo nosit i v umírněnějších podmínkách, a to pod letním cyklistickým dresem s dlouhými rukávy. Díky větruodolnému přednímu panelu a vysokému límci pak alespoň nebudete potřebovat vestu nebo nákrčník.

Za chladnějších a větrnějších dní si toto funkční prádlo můžete obléct pod zimní cyklistický dres s dlouhými rukávy, jako například ten z naší řady M4. Jakmile se teploty přiblíží k nule, nebo dokonce pod ní, a začne vám být zima, sáhněte po zimních bundách J1 a J3, ale také po cyklistických kalhotách a dalším vybavení, které vás ochrání a udrží v teple (rukavice, čepice, zimní ponožky a návleky na tretry).

Jde samozřejmě o obecná doporučení, protože jak vždycky říkáme, každý cyklista snáší chladné počasí jinak a vlastně i vyráží v jinou denní dobu. Ostatní jezdci si klidně mohou sundavat části oblečení a rozepínat své bundy, ale pokud je vám zima, případně pokud jezdíte, když je venku ještě opravdu hodně chladno, pak si neváhejte obléct nějakou tu vrstvu navíc a nezapomínejte ani na různé doplňky pro extra ochranu. Nezabývejte se tím, co nosí ostatní nebo co byste dle obecných informací měli nosit – naslouchejte svému tělu.

Příroda je rozmanitá a my též, takže co vyhovuje jednomu, může být druhému nepříjemné. Vše se pak odvíjí od toho, zda najdete vhodné oblečení do nepříznivého počasí. A právě z toho důvodu jsme vytvořili funkční prádlo SRX Denali, abyste si mohli užívat jízdu na kole i za mrazivého větru v ledových zimních měsících.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Doporučené články