Cover 182 Siroko

Męska podkoszulka przeciwwiatrowa Siroko SRX Denali

Niskie temperatury i silny wiatr to dwa największe wyzwania dla rowerzystów w sezonie zimowym. A co jeśli powiedzielibyśmy Ci, że istnieje podkoszulka zaprojektowana specjalnie z myślą o najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych? Istnieje: podkoszulka z wełny merino Siroko SRX Denali. Jest to odzież stworzona z myślą o niskich temperaturach i dbałością o każdy detal m.in. panelem przeciwwiatrowym na klatce piersiowej. Dzięki niej zimowe trasy nabiorą nowego wymiaru. Poniżej główne cechy naszej najcieplejszej podkoszulki termoaktywnej:

Przedni panel przeciwwiatrowy

image 8

To znacznie więcej niż tylko drobny szczegół. To solidna bariera, która zapewni lepszą ochronę przed zimnem i wiatrem. Panel jest wykonany z poliamidowej tkaniny Ripstop, która zapewnia niezrównaną ochronę przed mroźnym wiatrem, zapobiegając przenikaniu zimna do jednej z najbardziej wrażliwych części ciała.

Wełna merino

To naturalne włókno, słynące z doskonałej zdolności do zatrzymywania ciepła, jest głównym materiałem naszej termoaktywnej podkoszulki, zapewniając optymalną temperaturę nawet w bardzo niskich temperaturach. Co więcej, wysoka oddychalność zapobiega gromadzeniu się wilgoci, utrzymując skórę suchą i zapewniając uczucie komfortu. Kolejna istotna cecha wełny merino, która jest kluczowa dla rowerzystów i wszelkiego rodzaju sportowców to jej właściwości antybakteryjne zapobiegające przykrym zapachom.

Pełna ochrona

image 9

Wysoki kołnierz typu golf, wydłużony tors, raglanowe rękawy i mankiety z otworami na kciuki są niezbędne, aby zapewnić całkowitą ochronę, zapobiegając przenikaniu zimnego powietrza i wychładzaniu ciała. Jak widać, pełną ochronę podczas jazdy w zimowych warunkach bierzemy na poważnie.

Kołnierz jest wystarczająco długi, aby zakryć usta i nos, a także chronić podbródek i szyję przed zimnym wiatrem. Jest to bardzo praktyczna funkcja, jeśli nie chcesz używać komina na szyję lub jeśli szukasz dodatkowej warstwy kolarskiego stroju.

Wydłużony tors gwarantuje również ochronę dolnej części pleców. Wiatr nie zawsze atakuje frontalnie, a gdy wieje od tyłu, popychając nas do przodu, nasze plecy i pośladki stają się narażone na naprawdę niskie temperatury, dlatego warto chronić ten obszar równie mocno. Ponadto, jako że nie przyjmujemy pozycji aerodynamicznej, aby walczyć z wiatrem, przyjmujemy wyprostowaną postawę ciała i nasz tył jest bardziej narażony na zimno niż zwykle.

image 2

Uczucie wiatru przenikającego przez mankiety naszych rękawów może być naprawdę nieprzyjemne. Bez względu na to, jak dobrze chroniona jest reszta ciała, marznięcie nadgarstków to niemal pewnik podczas zimowych tras. Dlatego też nasza termoaktywna podkoszulka posiada dłuższe rękawy z otworami na kciuki, które utrzymują je na miejscu, jednocześnie chroniąc nadgarstki i część dłoni.

Kiedy i w jaki sposób nosić termoaktywną podkoszulkę przeciwwiatrową

Podkoszulka SRX Denali została stworzona z myślą o niskich temperaturach i wietrznych zimowych dniach, ale w Siroko zdajemy sobie sprawę, że zimy nie wszędzie są takie same. Czasem mroźny wiatr pojawia się na długo przed rozpoczęciem kalendarzowej zimy. W innych miejscach temperatury rzadko spadają poniżej 10ºC. Ci, którzy uprawiają kolarstwo w łagodnych warunkach, nie uznają tej podkoszulki za tak przydatną, jak np. kolarze na północy Europy. Mimo to, w obszarach o łagodnych temperaturach odzież ta może być noszona pod letnią koszulką kolarską z długim rękawem. W ten sposób, dzięki przedniemu panelowi i wysokiemu kołnierzowi typu golf, nie będziesz potrzebować kamizelki rowerowej ani komina na szyję.

W chłodniejsze i bardziej wietrzne dni możesz nosić naszą termoaktywną podkoszulkę pod koszulkę kolarską z długim rękawem, np. z linii M4 od Siroko. Jeśli temperatura spadnie poniżej 0º C lub zerwie się chłodny wiatr, wybierz kurtki zimowe J1 i J3, a także długie spodnie rowerowe i akcesoria, które zapewnią Ci ochronę i ciepło (rękawiczki, czapki kolarskie pod kask, skarpetki zimowe i ochraniacze na buty).

Są to tylko ogólne zalecenia, ale jak zawsze powtarzamy, nie wszyscy rowerzyści mają taką samą tolerancję na zimno, a także nie wychodzą na przejażdżkę o tej samej porze każdego dnia. Jeśli marzniesz, podczas gdy inni rowerzyści raczej rozpinają kurtki i zdejmują kolejne warstwy odzieży, lub jeśli wybierasz się na przejażdżki, gdy na zewnątrz jest jeszcze bardzo zimno, możesz potrzebować więcej ubrań i akcesoriów, aby uzyskać dodatkową ochronę. Nie patrz na to, co noszą inni, po prostu słuchaj sygnałów swojego ciała.

Natura jest zróżnicowana, podobnie jak my.  Rzeczy, które sprawdzą się u Ciebie, mogą nie być dobrym rozwiązaniem dla kogoś innego. Wszystko sprowadza się do znalezienia odpowiedniej odzieży na trudną pogodę, dlatego stworzyliśmy podkoszulkę SRX Denali, aby Twoja pasja do jazdy na rowerze trwała nawet przy najsilniejszym wietrze i najbardziej mroźnej zimie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Polecane artykuły