apps a6ab3508 438f 48f6 b978 cbf410fb60ec

10 Nejlepších aplikací pro cyklisty

Strava – Sociální síť pro cyklisty

Bezplatná aplikace vhodná pro Android a iOS. Stačí si vytvořit uživatelský profil a začít ji používat snadným přihlášením vaší aktivity pomocí mobilního telefonu (senzory Bluetooth nejsou kompatibilní s aplikací), propojením aplikace s chytrými hodinkami, či GPS na vašem kole. Můžete sledovat další uživatele, dát jim „like“ za jejich výkony a porovnat vaše časy v segmentech s ostatními cyklisty. To jsou vlastnosti, díky nimž je Strava Facebookem cyklistiky.

Strava je hodně kritizována za přílišnou podporu soutěže mezi uživateli s jejich vzory QOM nebo KOM (Queen / King of the Mountain). Trocha zdravé konkurence mezi přáteli je skvělá, ale v některých segmentech jsou až tvrdé bitvy. Všechen povyk stejně skončí, když se objeví profesionálové a nechají amatéry v závěsu daleko za sebou.

Bezplatná verze vám poskytne přístup pouze k sociální síti a osobním údajům, ale ani ty nebudete moci vidět podrobně. Kromě toho s nejnovější aktualizací (únor 2021) již není zdarma ani soutěž v segmentech a dalších funkcích. Pro plný přístup budete muset zaplatit 60 € ročně nebo 7,99 € měsíčně.

Wikiloc – Nejlepší cyklostezky

Aplikace a web vytvořený ve Španělsku s více než 21 miliony tras ze 190 zemí sdílených téměř 8 miliony uživatelů a dnes s více než 38 miliony fotografií. Je to jednoduchá a vysoce funkční aplikace, pokud jde o sdílení, vyhledávání, filtrování a stahování tras z mobilních telefonů a dalších zařízení, což z něj činí jednu z nejpopulárnějších aplikací pro cyklistiku a cykloturistiku.

Je zdarma a je k dispozici pro iOS a Android. Prémiová verze zahrnuje offline navigaci, přímé stahování do kompatibilních zařízení GPS, živé sledování pro sdílení vaší polohy, procházení bez reklam a další funkce. K dispozici je 14denní bezplatné zkušební období a cena je 9,99 EUR ročně.

Komoot – Nejlepší na cyklovýlety

Tato německá aplikace nabízí turistům a cyklistům vše, co potřebují k prozkoumání, plánování a sdílení tras. Cyklistická kategorie zahrnuje trasy pro cyklisty výletníky, horské cyklisty a nadšence silniční cyklistiky, kteří si chtějí užít krásy okolí a vědět na co se mohou na trase těšit.

Společnost Komoot také nabízí společenskou rubriku s uživatelskými blogy, které obsahují příběhy, tipy a fotografie se všemi druhy informací, jako kde spát, kde jíst, a také rekreační a kulturní zajímavosti.

Je to bezplatná aplikace pro Android i iOS. Můžete si také koupit mapy vaší oblasti, konkrétního regionu nebo celého světa a mít je k dispozici offline. Ve verzi Premium (60 EUR za rok) získáte funkce, které nejsou součástí bezplatné verze, například: hlasová navigace, abyste se nemuseli neustále dívat na mapu.

Garmin Connect – Nezbytný doplněk 

garmin connect 9b88e868 35c7 41e0 9b54 7788fe0147a1

Zařízení Garmin jsou využívána především cyklisty a aplikacemi. K dostání jsou zdarma pro Android i iOS (existuje také web) a jsou nutná, chcete-li připojit svůj Garmin k mobilnímu telefonu, abyste si mohli prohlížet a analyzovat vaši výkonnost. Aplikace je jednoduchá, intuitivní a nabízí mnoho funkcí zaměřených na trénink a výkon. Je také kompatibilní s dalšími aplikacemi: Strava, Wikiloc nebo TrainingPeaks.

Součástí aplikace je také sociální síť: můžete sledovat ostatní uživatele, komunikovat s nimi a vidět jejich tréninky a trasy. Můžete se také připojit k výzvám nebo skupinám, vytvářet týmy, vyhrávat medaile a mnoho dalšího. Pokud rádi zkoumáte, můžete také vytvářet trasy, i když tato funkce není nejsilnějším bodem aplikace.

Trailforks – To nejlepší pro MTB (horská kola)

Pokud máte rádi horská nebo štěrková kola, tato aplikace je pro vás. Obsahuje více než 300 000 tras a terénních stezek sdílených uživateli, staviteli stezek a sdruženími nebo subjekty věnovanými horským sportům. Dráhy jsou řazeny podle popularity, obtížnosti, typu terénu, aktuálního stavu, nejlepší sezóny k jízdě, povolených aktivit atd.

Trasu můžete snadno najít, naplánovat a sdílet. Můžete také zaznamenat svou aktivitu a nahlásit stav stezky, na které jste právě byli, a také poskytnout další informace o zajímavých místech. Pokud jste stavitelem horských stezek, sdružením nebo subjektem, který provozuje terénní stezky, můžete pomocí aplikace nahlásit jejich aktuální stav.

Trailforks je zdarma pro iOS a Android. Verze Pro (20 EUR ročně) vám poskytuje offline přístup ke všem mapám (pouze 1 oblast je ve verzi zdarma) a k některým dalším funkcím aplikace a webu.

Google Maps and Apple Maps – Základní aplikace

Pravděpodobně je již máte nainstalované na svém Androidu nebo iPhonu. Nejsou navrženy speciálně pro cyklistiku, ale můžeme je použít v nesčetných situacích, kdy plně využijeme všechny jejich funkce (sdílení míst, zobrazení ulic, stahování map, seznam zajímavých míst v oblasti, kde jezdíte na kole atd.).

Můžete naplánovat konkrétní cyklistické trasy. Vyhnout se nebezpečným oblastem a upřednostnit cyklistické stezky. K dispozici jsou aktuální topografické mapy a satelitní zobrazení, které vám pomohou při plánování. Pokud jezdíte na horském kole, máte výhodu, ale při plánování výjezdu na silničním kole buďte opatrní: mapy vás mohou vést terénem, ​​který není zrovna ideální pro tenké pneumatiky.

Training Peaks – Nejlepší pro osobní trénink

training peaks

Pokud je vaším úkolem čistě trénink, web a aplikace Trainingpeaks, je pro vás ideální. Chcete-li správně analyzovat všechny informace poskytované aplikací, potřebujete určité předchozí zkušenosti a odborné znalosti, proto je tato aplikace široce využívána profesionálními trenéry. Vzdělávejte se a udělejte si vlastní rozbor, abyste pak co nejlépe využili každé šlápnutí do pedálu. Zkontrolujte a analyzujte váš výkon a můžete efektivněji naplánovat a organizovat cvičební plán.

It is available for free for iOS and Android. The free version doesn’t offer all the tools and features of the paid version ($20 per month) used by many professional trainers, cyclists and triathletes.

RoadID – Digitální špión na cestách pro klid vaší rodiny

Jestli chcete, aby vaše rodina nebo přátelé měli klid, když si vyrazíte na kole, stáhněte si RoadID do svého smartphonu Androidu nebo iPhonu. Tato aplikace vám umožňuje sdílet vaši pozici v reálném čase s kýmkoli chcete.

Můžete také přidat čísla tísňového volání, krevní skupinu, informace o alergiích, nemocech nebo zdravotních problémech. Kromě toho je to užitečná aplikace na túru nebo procházku se psem, ale také chodí-li vaše děti samy do školy nebo když musí člen rodiny jít na důležitou schůzku “neznámo kam”.

Wahoo Fitness – V kombinaci se senzory se stává GPS počítačem na kolo

Kromě počítačů na kolo, multi sportovních hodinek a chytrých trenažérů nabízí Wahoo zcela bezplatnou aplikaci pro Android a iOS, která promění váš smartphone na cyklistický počítač GPS spárováním s vašimi senzory Bluetooth. Ke spárování senzorů ANT + budete potřebovat zařízení s názvem Wahoo Key, které se připojí k vašemu telefonu.

Mimo to, že máte všechny funkce k dispozici zdarma, nejlepší na této aplikaci je, že se snadno spojí s jinými dříve zmíněnými aplikacemi, jako je Strava, Komoot nebo TrainingPeaks, což vám umožní nahrát data z Wahoo Fitness do těchto aplikací. Můžete si také stáhnout své aktivity a přihlásit se ve formátu .fit, abyste je mohli analyzovat, kamkoliv chcete.

Bike Fast Fit and The Roadie Bike Fit- Nejlepší pro seřízení (bikefitting) vašeho kola

A konečně dvě aplikace pro správné nastavení vašeho kola přesným měřením, téměř jako byste šli k bikefitting profesionálovi. Nemohli jsme se rozhodnout pouze pro jednu aplikaci, protože Bike Fast Fit je k dispozici pouze pro iOS a Roadie Bike Fit je pouze pro Android. Bike Fast Fit je nejlepší, protože obsahuje videa a má mnoho dalších funkcí a nástrojů. Není však k dispozici pro Android, takže nejlepší alternativou na této platformě je Roadie Bike Fit.

Nejsou zdarma. Bike Fast Fit stojí 4,99 $ ve standardní verzi a 9,99 $ v elitní verzi a Roadie Bike Fit stojí 4,69 $. Za tuto cenu s pomocí a vedením, které nabízejí pro montáž kola a s trochou dalšího vyhledávání, můžete snadno sestavit vaše silniční kolo, aerodynamické kolo s časovkou (ITT) nebo triatlonové kolo přímo u vás doma.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Doporučené články