cover 133

5 przydatnych i niedrogich prezentów, które sprawią radość każdemu rowerzyście i rowerzystce

Jeśli chcesz kupić prezent dla kogoś z rodziny, przyjaciela lub kolegi czy koleżanki z pracy, która lubi jeździć na rowerze? Oto 5 prostych, użytecznych i niedrogich pomysłów na uniwersalny prezent dla każdego maniaka i maniaczki kolarstwa:

Skarpetki rowerowe

image 5

To zawsze świetny wybór, niezależnie od tego, jak klasyczny i nudny może się wydawać. Nie ma rowerzysty czy rowerzystki, która nie doceniłaby nowej pary skarpetek. Musisz tylko znać rozmiar, w razie wątpliwości zapytaj ich przyjaciela lub krewnego.

Jeśli szukasz bezpiecznej opcji, wybierz czarne lub białe skarpetki, które pasują do wszystkiego. Jeśli wiesz więcej o guście i stylu rowerzysty czy rowerzystki, zaryzykuj i kup kolorowe skarpety, takie jak ten model od Siroko.

Krem przeciw otarciom

Każdy rowerzysta i rowerzystka doceni prezent w postaci kremu przeciw otarciom. Niektórzy mają swoją ulubioną markę, ale dodatkowy krem nigdy nie zaszkodzi, niezależnie od marki. Dla rowerzystki poszukaj specjalnego kremu przeznaczonego dla kobiet lub kremu bez składników mogących powodować dyskomfort kobiecych narządów płciowych (alkohol, substancje zapachowe). Poniżej przedstawiamy kilka opcji dla mężczyzny:

Chamois Butt’r

Assos Chamois Crème

Muc-Off Luxury Chamois Cream

Dla kobiety:

Her’ Anti-Chafe

Assos Chamois Crème Women’s

Muc-Off Luxury Chamois Cream

Oraz unisex:

Anti Friction Cream MigouBCN.

Podkoszulka rowerowa

image 6

Ponieważ nie zawsze znamy gusta osoby obdarowywanej, najlepiej jest zachować ostrożność przy kupowaniu odzieży na prezent. Dlatego podkoszulka jest zdecydowanie bezpieczniejszą opcją niż kurtka, koszulka czy spodenki. Ponadto, z jakiejś przyczyny rowerzystom i rowerzystkom zawsze brakuje podkoszulek, jako że jest to odzież narażona na tak samo (jeśli nie bardziej) zużycie jak koszulka, będąc w bezpośrednim kontakcie ze skórą, wchłaniając większość wilgoci i potu. Dlatego dobrze jest zmieniać ją od czasu do czasu i mieć różne opcje, aby dostosować się do warunków pogodowych. 

Siroko oferuje podkoszulki rowerowe dla kobiet i mężczyzn, z opcjami odpowiednimi na lato, zimę, przejściowe pory roku i w różnych tonacjach kolorystycznych.

Zestaw batonów energetycznych i/lub żeli

Ib84Ck86aNSOjx0hQtUAKejL6Ki12 pIC1n utwWc80JaMNWX 8htYI8hsvEGwm sGJCy5qmHfidN8Qghz8Ftx 0HspcJ5lzAtLxGERkqm0JxReODUblO46GoKDD6zQiV4Fj1NJhbv6yJhE1g1iUxB8epeAgx

Mimo że jesteśmy zwolennikami przepisów domowej roboty, domowe batony energetyczne i żele mają bardzo krótką datę ważności i nie nadają się na prezenty. Jednak pudełko batonów energetycznych i/lub żeli to zawsze trafiony prezent.

W zależności od marki, wielkości batonów i składników, opakowanie 15-25 batonów kosztuje około 100 – 250 złotych. Dość podobnie jest z żelami energetycznymi. Można też znaleźć opakowania łączące batony i/lub żele o różnych smakach, a także pudełka zawierające mieszankę różnych przekąsek. 

Środek do odtłuszczania i smarowania łańcuchów

Czysty i nasmarowany napęd oznacza lepsze wyniki, komfort jazdy i dłuższe życie osprzętu. Aby utrzymać go w doskonałej formie, rowerzysta musi używać odtłuszczacza i smaru. Woda także jest niezbędna, ale nie róbmy nikomu prezentu w postaci pięciolitrowego kanistra kranówki.

image 7

Dostępne są zestawy, które zawierają szczotki, ściereczki i inne środki czyszczące, ale prezent z podstawowych produktów zawsze będzie trafiony: dobry odtłuszczacz (najlepiej ekologiczny), który kosztuje około 40-80 złotych, oraz butelka smaru za około 30-70 złotych.

Sytuacja jest taka sama jak z kremem przeciw otarciom: nawet jeśli nie jest to marka, po którą rowerzysta czy rowerzystka zazwyczaj sięga, nigdy nie zaszkodzi mieć dodatkowej butelki smaru. Należy pamiętać, że na rynku znajdziemy kilka rodzajów smarów:

  • Oleje do łańcucha
  • Smary ceramiczne
  • Woski

W kategorii olejów do łańcucha znajdują się smary suche przeznaczone do mniej deszczowych klimatów, gdzie jest dużo kurzu lub brudu, oraz smary mokre najlepsze do wilgotnych warunków. 

Smary ceramiczne sprawdzają się w każdych warunkach, są trochę droższe, ale zmniejszają tarcie, jeśli są prawidłowo stosowane na czystym układzie napędowym i działają dłużej niż oleje.

Wosk jest najmniej popularnym wyborem, ponieważ wymaga stopienia wosku, a następnie zanurzenia w nim łańcucha; łańcuch musi być nieskazitelnie czysty. I chociaż wynik jest spektakularny pod względem osiągów i ochrony napędu, proces jest nieco skomplikowany, a cena dość wysoka. Jedna rada: jeśli chcesz wybrać odpowiedni smar, zdecyduj się na ceramiczny. Jest łatwy w użyciu, tani i praktyczny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Polecane artykuły