Cover 179 Siroko

Cyklistická helma Siroko se systémem MIPS®

Potřebujete k jízdě na kole helmu? Ovšem! Tedy alespoň pokud nemáte skrytou superschopnost, která vám umožňuje pohlcovat nárazy do asfaltu v případě pádu. Jsme si pochopitelně vědomi, že helma nemusí být všude povinná, že je v ní horko a občas se v ní člověk cítí trochu nepříjemně, ale pořád nás udržuje v bezpečí, takže by měla být základní výbavou každého jezdce. Cyklisté bojují za dodržování minimální vzdálenosti aut při předjíždění, avšak sami máme na svých bedrech jistou zodpovědnost, a tou je helma – jde přece o bezpečnost. A když už nemáme na výběr, pojďme ji tedy nosit s grácií. Na svou helmu bychom měli být hrdí a lidé by se za námi měli otáčet, aby si ji pořádně prohlédli.

image 16

Tak směle do toho! Jistě také hledáte helmu, která ze sebe vyzařuje nejen “jsem bezpečná”, ale také “vypadám skvěle”. I my se rádi předvedeme v něčem pěkném, takže vám rozumíme. A přesně z toho důvodu vám představujeme naše cyklistické helmy Siroko, které nabízí dokonalou rovnováhu mezi “nechci si poranit hlavu” a “proč bych měl/a vypadat jako ufon?” 

Máme pro vás dva různé modely, černý a bílý. Jde o klasický, ale za to elegantní vzhled. Pojďme se podívat na jejich vlastnosti:

image 17

Dvouvrstvá polykarbonátová skořepina a expandovaný pěnový polystyren na vnitřní straně. Helma disponuje technologií In-Mold, která zaručuje dokonalé spojení obou vrstev. Díky tomu je lehčí a poskytuje větší pohodlí a lepší ochranu při nešťastném dopadu na zem (ke kterému snad nikdy nedojde).

Extra ochrana díky MIPS®, tedy systému na ochranu před šikmými nárazy, díky kterému bude vaše hlava ještě více v bezpečí. Disponuje totiž vrstvou s nízkým třením, která je umístěna uvnitř přilby a která v případě pádu pomáhá rozptýlit rotační síly.


Fit Systém 360º. Ten slouží k tomu, aby se helma dokonale přizpůsobila tvaru vaší hlavy. Systém se rozprostírá po celém obvodu a v zadní části disponuje kolečkem, které umožňuje nastavit velikost. Díky tomu vám helma dokonale padne a zároveň ji budete moct pohodlně upravovat i za jízdy. 

Vyjímatelné vnitřní polstrování. Polstrování lze bez problémů vyndat a mýt v ruce. To by měli cyklisté obecně dělat častěji, jak jsme už ostatně zmínili v tomto předešlém článku.

image 18

Je lehká. Ve velikosti M váží helma pouhých 300 gramů, tedy méně než plechovka limonády o objemu 330 ml. 

Systém cirkulace vzduchu s perforováním, který pomáhá regulovat teplotu hlavy, abyste nikdy neztráceli bystrost a reflexy.

Aerodynamika. Přestože tato helma není tak aerodynamická, jako jiné modely, bohatě vám postačí k tomu, abyste se dostali do práce o něco rychleji než jindy, nebo si představili sami sebe, jak jedete na Tour de France.

image 2

Řemínkový systém. Je pohodlný, snadno přizpůsobitelný, rychlý a pevný. Navíc disponuje dvojitými D-kroužky, které lze používat i silnými rukavicemi. Součástí dodávky je také měkký polstrovaný kus látky, který lze v případě potřeby vyjmout a umístit pod popruh, aby chránil vaši bradu.

Připevnění světel. Na helmu lze připevnit zadní světlo, abyste byli na silnici lépe vidět. Brzy budou k dostání i LED světla od Siroka. Tento doplněk se nám obzvlášť líbí, neboť posouvá bezpečnost helmy za hranici běžného použití.

Navržena pro silniční cyklistiku. Přesto ji můžete použít i na trénink MTB či gravelu, a dokonce i k jízdě po městě. Klidně se v ní předveďte i v kavárně. Je pravda, že někteří cyklisté zastávají názor, že by se měla helma při pití kávy sundat, ale proti gustu…

Jak vybrat správnou velikost cyklistické helmy

Nejpohodlnějším způsobem je použít krejčovský metr, ale dá se to zvládnout i klasickým metrem nebo provázkem a pravítkem. Stoupněte si před zrcadlo a přidržte si jeden konec metru na čele, zhruba dva prsty nad obočím. Následně metr postupně obtáčejte kolem hlavy, dokud se nedostanete zpět k výchozí pozici. V zrcadle zkontrolujte, zda je metr ve vodorovné linii a nad vašima ušima. Tak získáte obvod hlavy v nejširším místě. Pak už se stačí jen podívat na naši tabulku velikostí a zvolit takovou, která vyhovuje naměřeným hodnotám.

image 19

Nezapomeňte vzít v úvahu i hustotu a délku vašich vlasů, případně různé doplňky, jako kšiltovku, čelenku nebo zimní čepici, pokud je nosíte. To vše ovlivňuje výsledné měření obvodu, takže vám doporučujeme vzít si při něm na hlavu to, co obvykle nosíte pod helmou.

Nastavení helmy

image 20

Zde pro vás máme několik tipů, jak správně nasadit helmu a upravit ji tak, aby vám seděla:

  • Dbejte na to, aby byly řemínky dokonale rovné a nezamotávaly se.
  • Nasaďte si helmu a upravte výšku pomocí utahovacího systému tak, aby se nacházela těsně pod vnějším týlním výběžkem.
  • Otáčejte kolečkem, dokud vám nebude helma dokonale sedět, abyste mohli otáčet hlavou, aniž by spadla.
  • Upravte řemínky pomocí přezek a dbejte na to, aby zůstaly naplocho a kousek pod ušním lalůčkem. 
  • Pomocí zapínání pod bradou utáhněte řemínky. Neměly by být příliš utažené, ale ani moc volné. V závislosti na velikosti vašich prstů byste měli být schopni strčit mezi bradu a řemínky jeden nebo dva prsty. 
  • Přebytečný řemínek zastrčte do ochranné látky nebo gumového fixátoru, aby vás při jízdě neiritoval. Pokud musíte pár centimetrů řemínku zastrkávat před každou jízdou, můžete ho klidně odstřihnout a lehce opálit konec zapalovačem, aby se netřepil. 
  • Správná pozice helmy je zkrátka základ. A protože obrázek řekne více než tisíc slov, níže se můžete podívat, jak by mělo správné nošení helmy vypadat:
image 21

Pokud chcete chránit svou hlavu i její cenný náklad, aniž byste ztráceli na stylu, pak věřte, že s helmami Siroko, v černém i bílém provedení, budete jako módní cyklistická hvězda. Koneckonců, jízda na kole není jen o užívání si jízdy a tréninku, ale také o bezpečnosti a stylu.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Doporučené články