Cover 179 Siroko

Kask rowerowy Siroko z systemem bezpieczeństwa MIPS®

Czy do jazdy na rowerze potrzebny jest kask? Oczywiście! Chyba że masz sekretną supermoc, która pozwala Ci w pełni zaabsorbować siłę uderzenia o asfalt w przypadku upadku. Owszem, noszenie kasku nie zawsze jest obowiązkowe, może on być niewygodny czy prowadzić do nagrzewania się głowy, ale zapewnia nam bezpieczeństwo, co czyni go niezbędnym elementem kolarskiego wyposażenia. Każdy rower powinien być wyposażony w kask, ponieważ jako rowerzyści walczymy o przestrzeganie minimalnej odległości między samochodami a rowerami przy wyprzedzaniu, my również powinniśmy nosić kask – chodzi w końcu o nasze bezpieczeństwo. A skoro już nie mamy innego wyboru, nośmy go ze stylem. 

image 16

Zatem do dzieła. My też lubimy dobrze wyglądać, więc rozumiemy to doskonale. Dlatego przedstawiamy nasze kaski rowerowe Siroko: idealny balans pomiędzy “nie chcę ryzykować urazu głowy” i “nie chcę wyglądać jak kosmita”.

W Siroko dostępne są dwa podstawowe modele, czarny i biały. Są klasyczne i eleganckie. Przyjrzyjmy się ich funkcjom:

image 17

Dwuwarstwowa powłoka z poliwęglanu i wewnętrzna pianka z ekspandowanego polistyrenu. Wyposażony w technologię In-Mold, która gwarantuje idealne połączenie między obiema warstwami. Dzięki temu kask jest lżejszy, zapewnia komfort i lepszą ochronę podczas niefortunnych spotkań z twardym podłożem.

Dodatkowa ochrona dzięki systemowi MIPS®, czyli wielokierunkowemu systemowi osłony przed uderzeniami, co oznacza, że głowa będzie jeszcze lepiej chroniona podczas upadku. Dzieje się tak dzięki warstwie o niskim współczynniku tarcia zamontowanej wewnątrz kasku, która pomaga przekierować siły z dala od głowy w razie upadku.


System dopasowania 360º Fit System. Oznacza to, że kask jest w stanie idealnie dostosować się do kształtu głowy. System ten jest rozmieszczony dookoła całej czaszki i posiada regulację z tyłu za pomocą pokrętła. W ten sposób możemy uzyskać precyzyjne dopasowanie, które można łatwo wykonać zarówno podczas jazdy, jak i na postoju.

Wyjmowana wyściółka wewnętrzna. Wyściółkę można łatwo wyjąć i wyprać ręcznie. Jest to coś, co każdy rowerzysta powinien robić regularnie o czym pisaliśmy już w tym wpisie.

image 18

Niewielka waga. Kask waży zaledwie 300 g w rozmiarze M, czyli mniej niż puszka napoju o pojemności 330 ml.

System cyrkulacji powietrza z otworami, które pozwalają na odpowiednią wentylację głowy i nie dopuszczają do jej przegrzania.

Aerodynamika. Kask nie jest tak aerodynamiczny jak inne modele, ale wystarczy trochę wyobraźni, abyśmy zobaczyli się w nim wygrywających Tour de France.

image 2

System pasków i zapięć. Jest wygodny, łatwy i szybki w ustawieniu, solidny, z regulowanymi klamrami i podwójnym zapięciem, które pozwala na obsługę nawet w grubych rękawiczkach. W zestawie znajduje się także miękki, wyściełany kawałek materiału, który może posłużyć jako osłonka pod paskiem, aby w razie potrzeby chronić podbródek.

Montaż światełka. Aby zwiększyć naszą widoczność na drodze, kask posiada opcję montażu tylnego światełka. Lampki ledowe od Siroko będą wkrótce dostępne w sprzedaży. To doskonały element wyposażenia, który zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.

Zaprojektowany do jazdy szosowej. Jednak możesz go używać także do jazdy górskiej MTB lub gravel, a nawet do poruszania się po mieście. 

Jak wybrać właściwy rozmiar kasku rowerowego?

Najwygodniejszą opcją jest użycie miarki krawieckiej, ale można też użyć metalowej miarki lub sznurka i linijki. Stań przed lustrem i przyłóż jeden koniec taśmy mierniczej do czoła, dwa palce ponad brwiami. Następnie rozciągnij taśmę wokół głowy, aż wrócisz do punktu początkowego. Spójrz na siebie w lustrze i upewnij się, że taśma znajduje się prosto i nad uszami. Ten pomiar to obwód głowy w najszerszym miejscu. Sprawdź naszą tabelę rozmiarów i wybierz swój rozmiar.

image 19

Weź pod uwagę, jak gęste lub długie są Twoje włosy, a także czy zwykle nosisz czapkę, opaskę etc. Wpływają one na pomiar obwodu, dlatego zaleca się mierzenie głowy, mając na sobie to, co zwykle zakładamy pod kask.

Dopasowanie i zakładanie kasku

image 20

Oto kilka porad, jak prawidłowo założyć kask i dopasować go do głowy:

  • Paski powinny być idealnie dopasowane i nie splątane.
  • Załóż kask i ureguluj jego wysokość za pomocą systemu dopasowania, aby zasłaniał czoło i znajdował się 1-2 cm nad łukiem brwiowym
  • Obracaj pokrętło, aż kask znajdzie się na właściwym miejscu i nie spadnie z głowy.
  • Wyreguluj paski za pomocą sprzączek, tak aby przylegały płasko do skóry i znajdowały się nieco poniżej ucha.
  • Dopasuj zapięcie pod brodą do napięcia pasków. Paski nie powinny zaciśnięte zbyt ciasno, ale też nie powinny być zbyt luźne. Pomiędzy paskami a podbródkiem powinien zmieścić się jeden lub maks. dwa palce.
  • Nadmiar paska wsuń w materiał ochronny lub specjalną gumową szlufkę. Dzięki temu nie będzie przeszkadzał podczas jazdy. Jeśli zawsze musisz chować część paska przed jazdą, możesz odciąć tę część i lekko przypalić końcówkę, by zapobiec strzępieniu.
  • Nie mniej ważne jest prawidłowe ułożenie kasku. Poniżej prawidłowa pozycja:
image 21

Jeśli zatem chcesz chronić to co najcenniejsze, robiąc to z klasą i stylem oto kaski Siroko w kolorze czarnym i białym. W końcu jazda na rowerze to nie tylko kwestia czerpania przyjemności z jazdy i utrzymania formy, ale także robienia tego bezpiecznie i modnie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Polecane artykuły