cover 132 1

Dresy Siroko SRX s dlouhým rukávem z merino vlny

Merino vlna je výtečné vlákno pro cyklistické oblečení. Je měkká, teplá, prodyšná, antibakteriální a odolná proti zápachům. Všechny tyto vlastnosti společně s těmi, o kterých jsme již psali v tomto článku, z ní dělají přírodní alternativu pro výrobu technického oblečení, jako je funkční prádlo a cyklistické ponožky od Siroka. Nyní vám představujeme dva různé styly dresů s dlouhým rukávem z merino vlny, které spadají do kolekce SRX, tedy naší nejkvalitnější, prémiové řady.

Konkrétně jde o styly Pro World Race a Pro Exclusive, oba v odstínech černé a hnědé, které byly navrženy pro zimní a mezisezónní období. Když je venku zima, tyto dresy vás udrží hezky v teple, ale jakmile vám bude vedro, příjemně vás schladí. Níže vám představujeme jejich klíčové vlastnosti:

Tkanina

Dresy SRX s dlouhým rukávem se vyrábí v Portugalsku z té nejkvalitnější tkaniny, která kombinuje merino vlnu (28 %) a polyester (72 %). Tato směs přírodních a syntetických vláken poskytuje skvělé termoregulační vlastnosti, hebkost a pohodlnost merino vlny, společně s vysokou prodyšností a rychlým schnutím polyesteru.

image

Stejně jako u ostatních tkanin, které v Siroku používáme, i tyto dresy s dlouhým rukávem vás ochrání před sluncem, neboť konkrétně v tomto případě nabízí ochranný faktor UPF 50+.

Švy

V celém dresu se nachází pouze ploché vnitřní švy, které eliminují otlačeniny a podráždění pokožky.

Střih a design

Jak už jsme zmínili dříve, dresy s dlouhým rukávem M4 jsou díky použitým vláknům velice pružné. Dresy SRX však nabízí pouze takovou pružnost, jakou jim umožňuje pletená struktura vlákna. Jste-li tedy na vážkách ohledně velikosti, pak v tomto případě doporučujeme vybrat si tu větší, zvlášť pokud dáváte přednost volnějšímu střihu. Máte-li rádi přiléhavé oblečení, pak zvolte menší velikost, ale nezapomínejte na to, že pod dresem budete mít ještě funkční prádlo a že menší velikost znamená, že se dres více natáhne, což povede k většímu pnutí látky. To může vést k omezení pohybu a kratší životnosti dresu.

image 1

V současné době jsou dostupné pouze pánské styly dresů SRX s dlouhým rukávem z merino vlny. To však v žádném případě neznamená, že by je nemohly nosit ženy. Pokud se jakákoliv cyklistka rozhodne pro jejich koupi, stačí, když se důkladně přeměří a porovná hodnoty s tabulkou velikostí. To samé ostatně platí i pro muže, kteří se řídí naším doporučením z předchozího odstavce.

Jak už u našeho designu bývá zvykem, zadní panel je o něco delší než přední, aby se vám při předklonu na kole neodhalila záda a vpředu se nekrabatila látka. Díky tomu se dres přizpůsobí pozici jezdce, nevytváří zbytečně odpor větru a zároveň chrání spodní část zad.

qmsiR6Pzdopg ypS2s Ko t4IoDFoXKz41aRxaTl d y5RBF4Lk8VeKz2dyb aT7clasG bP6DwWmuQ0tAXLeRq9qW9 7DOsQxGpDwjIsS2s2bA7rlO47tZgw0HNX3rnPxJ30p5kYhSOcbRc4zEKfrIf6X9S0aFzSSOJJr

Límec a spodní část

Límec je kulatý, ani vysoký, ani nízký, a je vyroben ze stejné hebké tkaniny jako zbytek dresu. Rovněž jsme k němu přidali i kryt na zip na levé straně, čímž jsme vytvořili mimořádně pohodlný límec, který zabraňuje přístupu vzduchu a chladu a zabraňuje odírání, zařezávání nebo jakémukoli nepohodlí v oblasti krku.

image 2

Dres disponuje elastickou páskou s vnitřním silikonovým úchytem na spodním lemu. Tento prvek by u kvalitního dresu neměl nikdy chybět, aby dobře seděl, nevyhrnoval se a nevytvářel mezery, kterými by mohl pronikat vítr.

Rukávy

Stejně jako u dresů M4, i SRX styly z merino vlny mají rovné rukávy, které jsou dostatečně dlouhé na to, aby mohl jezdec natáhnout ruce, aniž by se přitom odhalila jeho zápěstí. 

image 3

Manžeta na rukávu je dostatečně široká a pevná na to, aby se rukáv nevyhrnoval, ale zároveň příliš netlačil na zápěstí. Lze ji jednoduše roztáhnout a přetáhnout přes rukavici.

Kapsy

Tým, který vyhrává, se nemění, takže podobně jako u jiných stylů, i dresy SRX z merino vlny disponují klasicky třemi zadními kapsami. Prostřední kapsa má větší objem než ty postranní.  Kromě toho má na pravé straně malou boční kapsu na zip, která se dokonale hodí na úschovu klíčů, peněz nebo na odkládání obalů od gelů a tyčinek. 

image 4

Na horním okraji kapes najdeme pevný černý reflexní pásek, který nejenže zlepšuje vaši viditelnost na silnici, ale rovněž brání vypadávání předmětů z kapes.

Zipy

Podobně jako u jiných dresů a bund od Siroka, i zde se nachází poloautomatický SBS zip, který se nebude samovolně posouvat, dokud nenadzvednete jezdec do určité polohy. Cyklista si může vybrat pozici zipu dle aktuální potřeby: otevřenější a rozepnutou při stoupání, aby si zajistil dostatečné proudění vzduchu a příjemné ochlazení, nebo zavřenou při sjezdu.

Aby se předešlo otlačeninám a zadrhávání o krk, hrudník či cyklistické kraťasy, disponuje zip výše zmíněným krytem a látkovou ochranou na vnitřní straně, která rovněž blokuje přívod vzduchu a zabraňuje zasekávání zipu při jeho vytahování nebo stahování.

Reflexní prvky

Veškeré cyklistické oblečení by mělo mít reflexní prvky, zejména pak to, které se používá v období, kdy je brzy tma. Dresy SRX z merino vlny se skvěle hodí do zimních a mezisezónních období, což je ostatně důvod, proč mají na okrajích kapes černý reflexní pásek.

Tipy pro údržbu a praní

Merino vlna má antibakteriální vlastnosti a je odolná vůči zápachům, takže můžete oblečení použít několikrát, aniž byste ho museli prát. Vše má ale své limity. Záleží na množství a typu potu, nicméně pokud se tolik nepotíte, doporučuje se prát oděv po dvou až třech použitích. Pokud je to možné, perte jej v ruce a neždímejte. Merino vlnu dlouze nenamáčejte, pouze ji ponořte, a nepoužívejte bělidla ani změkčovače.

Pokud používáte pračku, vložte dres do samostatného pracího sáčku, aby se nezachytával a netřel o jiné oděvy nebo buben pračky. Perte při teplotě nižší než 30 °C, oddělujte barvy, používejte krátký cyklus pro jemné oděvy, nepoužívejte bělidla ani změkčovadla, zvolte prací prostředek na jemné prádlo a používejte ho v malém množství.

Dodržováním těchto tipů prodloužíte životnost našich hebkých a pohodlných dresů SRX s dlouhým rukávem z merino vlny, jakož i dalšího cyklistického oblečení.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Doporučené články