cover 132 1

Koszulki z długim rękawem Siroko SRX z wełny merino

Wełna Merino to wyjątkowe włókno do produkcji odzieży rowerowej. Miękka, ciepła, oddychająca, antybakteryjna i odporna na tworzenie się nieprzyjemnych zapachów. Wszystkie te właściwości, a także inne, o których mówiliśmy już w tym wpisie na blogu, sprawiają, że staje się ona naturalną alternatywą w odzieży technicznej, takiej jak podkoszulki czy skarpetki rowerowe Siroko. Teraz wprowadzamy również dwa modele koszulek z długim rękawem M5 z wełny merino z kolekcji SRX, naszej najwyższej jakości linii premium.

Modele Pro World Race i Pro Exclusive, oba w odcieniach czerni i brązu, są przeznaczone na zimę i przejściowe por roku. Utrzymują ciepło ciała, gdy jest zimno i chłodzą, gdy robi się gorąco. Oto ich najważniejsze cechy:

Materiał

Koszulki M5 SRX są produkowane w Portugalii z wysokiej jakości tkaniny, która łączy w sobie wełnę merino (28%) i poliester (72%). Ta mieszanka włókien naturalnych i syntetycznych pozwala na świetną termoregulację, miękkość i komfort, które zapewnia wełna merino w połączeniu z wysoką oddychalnością i szybkoschnącymi właściwościami poliestru.

image

Podobnie jak reszta tkanin, których używamy w odzieży Siroko, również te koszulki z długim rękawem zapewnia ochronę przed słońcem, w tym przypadku filtr UPF 50+.

Szwy

Płaskie, wewnętrzne szwy w całej koszulce pozwalają uniknąć otarć i podrażnień skóry.

Krój i dopasowanie

Jak już wcześniej wyjaśniliśmy, koszulki z długim rękawem M4 są bardzo elastyczne dzięki zastosowanym w nich włóknom. Natomiast koszulki merino M5 SRX oferują jedynie elastyczność wynikającą ze struktury samego materiału. Dlatego w razie wątpliwości co do rozmiaru, zalecamy w tym przypadku wybór większej koszulki, zwłaszcza jeśli preferujesz luźny krój. Jeśli lubisz bardzo dopasowane ubrania, wybierz mniejszy rozmiar, ale nie zapominaj, że pod spodem będziesz nosić podkoszulkę, a mniejszy rozmiar oznacza, że materiał bardziej się rozciąga i napina. Może to zmniejszyć swobodę ruchu na rowerze, a także skrócić życie koszulki.

image 1

W tej chwili dostępne są tylko męskie fasony koszulki z wełny merino M5 SRX. Nie oznacza to jednak, że kobieta nie może ich nosić. Wystarczy, że rowerzystka sprawdzi swoje wymiary i porówna je z tabelą rozmiarów, aby zobaczyć, jaki rozmiar będzie dla niej odpowiedni. To samo powinien zrobić każdy rowerzysta, stosując się do zaleceń z poprzedniego akapitu.

Standardowo, tylny panel jest nieco dłuższy (tzw. drop tail), dzięki czemu, gdy wsiadamy na rower i pochylamy się do przodu, nie brakuje materiału z tyłu i nie ma go w nadmiarze z przodu. W ten sposób koszulka dopasowuje się do naszej pozycji, nie stawia oporu wiatrowi i chroni dolną część pleców.

qmsiR6Pzdopg ypS2s Ko t4IoDFoXKz41aRxaTl d y5RBF4Lk8VeKz2dyb aT7clasG bP6DwWmuQ0tAXLeRq9qW9 7DOsQxGpDwjIsS2s2bA7rlO47tZgw0HNX3rnPxJ30p5kYhSOcbRc4zEKfrIf6X9S0aFzSSOJJr

Kołnierz i pas

Kołnierz jest okrągły, ani za niski, ani za wysoki, wykonany z tego samego miękkiego materiału co reszta koszulki. Dodaliśmy również górną osłonkę na suwak po lewej stronie, tworząc tym samym niezwykle wygodny kołnierz, który chroni przed zimnem i wiatrem oraz zapobiega otarciom czy zadrapaniom na szyi. 

image 2

Koszulki posiadają elastyczną silikonową taśmę w pasie, aby zapewnić dobre dopasowanie, nie podjeżdżać do góry i zapobiegać powstawaniu szczelin, przez które może przedostać się wiatr.

Rękawy

Podobnie jak koszulki M4, modele M5 z wełny merino z serii SRX mają proste rękawy, wystarczająco długie, aby po wejściu na rower i wyciągnięciu ramion do chwytu na kierownicy, nadgarstki nie były narażone na zimno. 

image 3

Mankiet jest szeroki i szczelny na tyle, że rękaw nie podjeżdża do góry, ale jednocześnie nie ściska też nadmiernie nadgarstków. Można go łatwo naciągnąć i założyć na rękawiczki rowerowe.

Kieszenie

Koszulki z wełny merino M5 SRX posiadają klasyczne trzy tylne kieszenie jak wiele innych modeli od Siroko. Środkowa kieszeń ma większą pojemność niż kieszenie boczne. Dodatkowo po prawej stronie znajdziemy również małą, zapinaną na zamek błyskawiczny boczną kieszonkę, idealną do przewożenia kluczy, pieniędzy czy opakowań po żelach i batonach energetycznych.

image 4

Na górnej krawędzi kieszeni znajduje się czarny odblaskowy pasek, który oprócz zapewnienia widoczności na drodze, zapobiega wypadaniu przedmiotów z kieszeni. 

Suwaki i zamki

Podobnie jak wszystkie inne koszulki i kurtki Siroko, tu również znajdziemy półautomatyczny zamek SBS. Oznacza to, że nie przesuwa się on sam, o ile nie podniesiemy do odpowiedniej pozycji uchwytu suwaka. Rowerzysta może zatem wybrać pozycję suwaka w zależności od swoich potrzeb: bardziej rozpiętą, aby stawić czoła wspinaczce szukając większej wentylacji i chłodzenia lub zapiętą wyżej, na przykład przed dłuższym zjazdem.

Aby zapobiec otarciom na szyi, klatce piersiowej czy uszkodzeniu spodenek rowerowych, suwak posiada wspomnianą wcześniej osłonkę na górze oraz zabezpieczenie z materiału od wewnątrz, które również blokuje wlot powietrza i zapobiega zacinaniu się zamka podczas jego rozpinania i zapinania.

Elementy odblaskowe

Wszystkie ubrania na rower powinny mieć odblaskowe elementy, a szczególnie te, których używamy w porach roku o mniejszej liczbie godzin światła dziennego. Koszulki SRX z wełny merino są idealne na przejściowe pory roku i na zimę, dlatego obszycie na kieszeni to czarny pasek z materiału odblaskowego. 

Wskazówki dotyczące pielęgnacji i prania

Antybakteryjne i odporne na tworzenie się nieprzyjemnych zapachów właściwości wełny merino pozwalają na wielokrotne używanie odzieży bez konieczności jej prania, ale wszystko ma swoje granice. Jeśli nie pocisz się dużo, wskazane jest pranie takiej odzieży co 2-3 użycia. Jeśli to możliwe, pierz ją ręcznie. Nie wykręcaj, nie namaczaj, nie używaj wybielaczy ani płynów do płukania tkanin.

Jeśli pierzesz ubrania z wełny merino w pralce, włóż koszulę do osobnego woreczka lub siatki na pranie. Pierz w temperaturze poniżej 30°C, segreguj kolorami, używaj krótkiego cyklu dla delikatnych ubrań, bez wybielaczy i płynów do zmiękczania tkanin, wybieraj delikatne środki piorące i używaj ich w niewielkich ilościach.

Stosując się do tych wskazówek, przedłużysz życie tych miękkich i wygodnych koszulek z długim rękawem z wełny merino M5 z linii SRX, jak również reszty Twojej odzieży na rower. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Polecane artykuły