cover 123

Nejlepší nízkorozpočtová silniční kola pod 3 000 eur pro rok 2022

Doposud jsme vám přinesli recenzi na silniční kola té vůbec nejvyšší kvality a také na kola střední třídy s pořizovací cenou mezi 3000 a 5000 eur. Dnes se tedy společně podíváme na nejlepší silniční kola roku 2022, jejichž cena nepřesahuje 3000 eur. 

Canyon

image

Stejně jako v našich předchozích článcích, i dnes zahájíme náš seznam modelem od společnosti Canyon, která nabízí hned 4 zajímavá kola v cenovém rozpětí od 2 000 eur do 3 000 eur. Jako první tu máme model Endurace CF 7 eTap (foto nahoře), jedno ze dvou kol na tomto seznamu, které disponuje elektronickou přehazovačkou (Sram Rival eTap AXS). Váží 8,62 kg a pohybuje se těsně pod stanoveným limitem: 2 999 eur. Za 2 799 eur pak můžete mít model Endurace CF SL 8, na kterém najdeme Shimano Ultegra 11v s o něco lehčím rámem, díky němuž váží kolo pouhých 8,06 kg. Ve stejné kategorii se pak nachází ještě Endurace CF 7 s Shimanem 105, které váží 8,62 kg a stojí 1 999 eur.

image 1


Mezi vrchařskými koly tu pak najdeme model Ultimate CF SL 8 Disc (obrázek nahoře). Cena je stanovena na 2 899 eur, váží 7,58 kg a disponuje mechanickou přehazovačkou Shimano Ultegra 11v.

Giant

image 2

Tato tchajwanská značka patří mezi přední světové výrobce. V její široké nabídce najdeme lehká kola, jako například TCR, aerodynamická kola (Propel) a víceúčelová kola (Defy). Na horní fotce můžete vidět model TCR Advanced Disc 1 Pro, které disponuje vlastními komponenty této společnosti a mechanickou přehazovačkou Shimano Ultegra o 11 rychlostech. Katalogová cena činí 2 849 eur a váha se pohybuje kolem 7,5 kg. 

image 3

Model Propel Advanced Disc 2 (obrázek nahoře) je prodáván za katalogovou cenu 2 799 eur, přičemž rovněž disponuje vlastními komponenty značky a dále mechanickou přehazovačkou Shimano 105 o 11 rychlostech. Jedná se o model s vnitřním vedením kabelů a je určen pro cyklisty, kterým jde spíše o aerodynamičnost než o váhu.

image 4

Giant Defy je velice pohodlné kolo, které bylo navrženo tak, abyste mohli v sedle trávit celé hodiny, aniž by to bylo na úkor rychlosti či výkonnosti. Můžete na něm s naprostým klidem jezdit po silnici, stezkách i singltreku. Hledáte-li tedy univerzální kolo za dobrou cenu, určitě se podívejte na model Defy Advanced 1, který můžete vidět na obrázku. Je vybaven mechanickou přehazovačkou Shimano Ultegra 11v. Katalogová cena činí 2 699 eur.

MMR

image 5

Model Adrenaline 30, který můžete vidět výše, stojí 2 750 eur a je vybaven Shimanem Ultegra 11v, komponenty Ritchey, sedlem San Marco a koly DT Swiss P1800.

image 6

Jen lehce nad cenovou hranicí, kterou jsme na začátku stanovili, se nachází model Adrenaline Aero 50 (3 099 eur), který je k vidění na obrázku výše. Dostal do výbavy mechanickou přehazovačku Shimano Ultegra 11v, kola DT Swiss P1800, komponenty FSA a sedlo San Marco. Se stejnými komponenty, ale s mechanickou přehazovačkou Shimano 105 11v, tu pak máme model 70, který je k dostání za 2 799 eur.

Radon

image 7

Teprve nedávno vydané kolo, takže si na něj ještě budeme muset počkat, které je druhým a zároveň posledním kouskem na tomto seznamu s elektronickou přehazovačkou. Jedná se o Radon Vaillant Disc 8.0 se Sram Rival eTap AXS. Katalogová cena činí 2 799 eur. Disponuje spolehlivými a vysoce kvalitními koly Mavic Ksyrium, jinak zbytek komponentů je přímo od značky Radon, případně Newmen. 

Cube

image 8

Máme tu dva modely, které vám od této německé značky můžeme doporučit: 

Na horním obrázku můžete vidět kolo Agree C:62, které je vybaveno mechanickou přehazovačkou Shimano Ultegra 11v, koly Newmen a komponenty přímo od Cube. Stojí 2 699 eur a váží 8,5 kg.

image 9

Pokud sháníte něco pohodlnějšího a univerzálnějšího, ale bez kompromisů v tuhosti a kvalitě komponentů, pak se podívejte na model Attain GTC SL, který je k dostání ve dvou barevných variantách a jenž disponuje mechanickou přehazovačkou Shimano Ultegra s 11 rychlostmi. 

Orbea

image 10

Tato španělská značka nabízí tři různé barevné kombinace svého modelu Orca M20: bílá s modro-fialovými prvky, oranžovo-černá a karbonovo-titanová. Disponuje mechanickou přehazovačkou Shimano Ultegra 11v, vnitřním vedením kabelů, sedlem Fizik Aliante a koly s komponenty přímo od výrobce. Prodává se za katalogovou cenu 2 999 eur.

Trek

image 11

Od tohoto amerického výrobce jsme vybrali model Émonda SL 5 Disc. Najdeme na něm přehazovačku Shimano 105 a vlastní komponenty značky (Bontrager). Kolo velikosti 56 váží 9 kg a stojí 2 999 eur, nachází se tedy těsně pod limitem. Máme-li být upřímní, v porovnání s ostatními je vzhledem k vybavení poměrně drahé, ale z estetického hlediska, ať už v modré či bílé variantě, je zkrátka nádherné.

Merida

image 12


Merida je dalším celosvětovým gigantem mezi výrobci kol. Tato tchajwanská značka sponzoruje bahrajnský tým Victorious, jehož barvy můžete vidět na výše zobrazeném modelu Reacto 5000. Jedná se o aerodynamický model s mechanickou přehazovačkou Shimano Ultegra o 11 rychlostech (bez klik, řetězu a kazety), vnitřním vedením kabelů a vlastními komponenty značky, s výjimkou hlavového složení, které je dílem FSA. Katalogová cena 2 999 eur.

image 13

Hledáte něco méně aerodynamického? V tom případě je tu model Scultura, po kterém běžně sáhnou bahrajnští jezdci, když hledají lehké kolo nebo teleskopickou sedlovku, jako to udělal Matej Mohorič, jenž v roce 2022 vyhrál závod Milán-San Remo. Tehdy opravdu hodně zariskoval, když jel naplno při sjezdu z Poggia. Model Scultura 5000 se samozřejmě vybavením nemůže měřit s kolem slovinského závodníka, ale za 2 849 eur získáte kolo s podobnými komponenty jako Reacto.

Scott

image 14

Pojďme náš seznam ukončit dvěma modely od této švýcarské značky. Addict 20 Prism Green je sice lehce nad námi stanovenou hranicí, neboť stojí 3 099 eur, ale za to u něj najdeme vnitřní vedení kabelů, mechanickou přehazovačku Shimano Ultegra 11v a zbytek komponentů přímo od značky Scott. Model Addict 30 Red je téměř totožný s tím předchozím, avšak disponuje přehazovačkou nižší řady (Shimano 105) a stojí 2 699 eur.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Doporučené články