cover 123

Najlepsze rowery szosowe poniżej 3 000 euro na rok 2022

Po naszym przeglądzie najlepszych rowerów szosowych wysokiej klasy w przystępnej cenie i drugim, dotyczącym rowerów średniej klasy w przedziale od 3 000 euro do 5 000 euro, przyjrzyjmy się najlepszym rowerom szosowym z 2022 roku w cenie poniżej 3 000 euro.

Canyon

image

Podobnie jak w poprzednich artykułach, listę rozpoczynamy od modeli firmy Canyon, która w przedziale cenowym od 2 000 euro do 3 000 euro oferuje 4 całkiem niezłe rowery. Po pierwsze, model Endurace CF 7 eTap (zdjęcie powyżej), jeden z dwóch rowerów na tej liście z osprzętem elektronicznym (Sram Rival eTap AXS). Waży 8,62 kg i jest tuż na granicy cenowej: 2 999 euro. Za 2799 euro kupimy model Endurace CF SL 8 z osprzętem Shimano Ultegra 11v i lżejszą ramą, która obniża wagę roweru do 8,06 kg. W tej samej kategorii, za 1 999 euro, dostępny jest także model Endurace CF 7 z osprzętem Shimano 105 (waga 8,62 kg).

image 1


W kategorii rowerów wspinaczkowych znajduje się Ultimate CF SL 8 Disc (zdjęcie powyżej). Jego cena wynosi 2 899 euro, waży 7,58 kg i jest wyposażony w mechaniczny osprzęt Shimano Ultegra 11v.

Giant

image 2

Ta tajwańska marka jest jednym z wiodących producentów na świecie. W ich szerokim asortymencie można znaleźć rowery lekkie, takie jak TCR, rowery aero, takie jak Propel, oraz rowery wielofunkcyjne, takie jak Defy. Na zdjęciu powyżej widoczny jest model TCR Advanced Disc 1 Pro. Własne komponenty marki i 11-biegowy osprzęt Shimano Ultegra. Cena katalogowa 2 849 euro i masa około 7,5 kg.

image 3

Propel Advanced Disc 2 (na zdjęciu powyżej), którego cena katalogowa wynosi 2 799 euro, jest wyposażony w komponenty własne marki i 11-biegowy osprzęt Shimano 105. Jest to model ze zintegrowanym okablowaniem, przeznaczony dla rowerzystów zwracających większą uwagę na aerodynamikę niż na wagę.

image 4

Giant Defy to komfortowy rower zaprojektowany z myślą o spędzaniu wielu godzin na siodełku bez uszczerbku dla prędkości i wydajności. Rower ten umożliwia jazdę po drogach, szlakach i singletrackach z pełnym spokojem. Jeśli szukasz wszechstronnego roweru w dobrej cenie, wybierz Defy Advanced 1 widoczny na zdjęciu powyżej z mechanicznym osprzętem Shimano Ultegra 11v. Cena katalogowa 2 699 euro. 

MMR

image 5

Przedstawiony na zdjęciu model Adrenaline 30 kosztuje 2 750 euro i jest wyposażony w osprzęt Shimano Ultegra 11v, komponenty Ritchey, siodełko San Marco i koła DT Swiss P1800. 

image 6

Nieco powyżej przedziału cenowego, który zaznaczyliśmy na początku, znajduje się model Adrenaline Aero 50 (3 099 euro), który możecie zobaczyć na zdjęciu powyżej. Jest on wyposażony w mechaniczny osprzęt Shimano Ultegra 11v, koła DT Swiss P1800, komponenty FSA i siodełko San Marco. Z tymi samymi komponentami, ale z mechanicznym osprzętem Shimano 105 11v, dostępny jest model 70 za 2 799 euro.

Radon

image 7

Model niedawno wypuszczony rynek, co oznacza, że musimy poczekać, zanim będziemy mogli go zakupić. Drugi i ostatni rower na tej liście z elektronicznym osprzętem. Jest to Radon Vaillant Disc 8.0 wyposażony w Sram Rival eTap AXS. Cena katalogowa 2 799 euro. Ma niezawodne, wysokiej jakości koła Mavic Ksyrium, a reszta to komponenty własne marki lub Newmena.

Cube

image 8

Dwa modele niemieckiej marki, które są zdecydowanie godne uwagi: 

Rower Agree C:62 na zdjęciu powyżej, wyposażony w mechaniczny osprzęt Shimano Ultegra 11v, koła Newmen i komponenty własne marki. Jego cena wynosi 2 699 euro, a waga 8,5 kg.

image 9

Idealny, jeśli szukasz czegoś bardziej komfortowego i wszechstronnego, ale bez szwanku dla sztywności i jakości komponentów. Rower Attain GTC SL jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych i jest wyposażony w 11-biegowy osprzęt mechaniczny Shimano Ultegra.

Orbea

image 10

W modelu Orca M20 hiszpańska marka oferuje trzy różne kombinacje kolorystyczne: biały-irys, pomarańczowo-czarny i niebieski karbon-tytan. Rower jest wyposażony w mechaniczny osprzęt Shimano Ultegra 11 V, zintegrowane okablowanie, koła i komponenty własne marki oraz siodełko Fizik Aliante. Cena katalogowa 2 999 euro.

Trek

image 11

Wybraliśmy model Émonda SL 5 Disc od tego amerykańskiego producenta. Ma osprzęt Shimano 105, komponenty własne marki (Bontrager), waga to ponad 9 kg dla rozmiaru 56, a cena 2 999 euro jest tuż poniżej naszego limitu. Jeśli porównamy go z innymi rowerami z tej listy, okaże się dość drogi. Jednak estetycznie, zarówno w kolorze niebieskim, jak i białym, jest to rower, dla którego łatwo stracić głowę.

Merida

image 12


Merida to kolejny z największych producentów rowerów na świecie. Tajwańska marka sponsoruje drużynę Bahrain Victorious, której barwy można zobaczyć na modelu Reacto 5000 przedstawionym na zdjęciu powyżej. Jest to rower aero, ma 11-biegowy mechaniczny osprzęt Shimano Ultegra (oprócz korby, łańcucha i kasety), zintegrowane okablowanie i komponenty własne marki z wyjątkiem główki ramy od FSA. Cena katalogowa 2 999 euro.

image 13

Jeśli szukasz czegoś mniej aerodynamicznego, Scultura jest rowerem wybieranym przez kolarzy z Bahrajnu, którzy szukają lekkości lub teleskopowej sztycy, tak jak Matej Mohorič, który wygrał wyścig Mediolan-San Remo 2022, podejmując duże ryzyko dając z siebie wszystko na zjeździe Poggio. Scultura 5000 nie jest tak dobrze wyposażona jak model słoweńskiego kolarza, ale za 2 849 euro możesz mieć rower z podobnymi komponentami jak Reacto.

Scott

image 14

Na koniec dwa modele tej szwajcarskiej marki. Addict 20 Prism Green, który (choć przekracza nasz budżet z ceną katalogową 3 099 euro) posiada zintegrowane okablowanie, mechaniczny osprzęt Shimano Ultegra 11v, a reszta to komponenty własne marki. Addict 30 Red jest niemal identyczny, ma jednak osprzęt z niższej półki (Shimano 105) i kosztuje 2 699 euro.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Polecane artykuły