siroko sunglasses 13ede51b b1ec 4d0c b394 56eba4a777ea

SIROKO CYKLISTICKÉ BRÝLE: PODOBNOSTI A ROZDÍLNOSTI MEZI K3, K3s a K3xs

V Siroko existují tři kolekce cyklistických brýlí a mnoho zákazníků se nás ptá na rozdíly a podobnosti mezi modely K3, K3s a K3xs. Zde je krátký průvodce k nákupu, který našim klientům pomůže rozhodnout, který model si koupit:

Společné prvky v kolekcích K3, K3s a K3xs:

 • Všechny tři modely mají stejnou 8mi bázovou křivku.

Základní křivka je míra zakřivení skla, jinými slovy to, jak moc se sklo „přizpůsobuje“ tvaru obličeje. Pokud je číslo vysoké, skla a obroučky jsou zakřivenější, pokud je číslo nízké, obroučky a skla jsou plošší. Proto modely se 4mi a 6ti bázemi znamenají plošší skla, dále od oka, zejména v periferní oblasti. 10ti bázové modely křivek tvoří jakýsi štít, a proto je toto zakřivení široce používáno pro pracovní a zimní brýle.

8mi bázová křivka použitá ve všech třech modelech cyklistických brýlí Siroko je velmi podobná zakřivení samotné hlavy, což obroučkům umožňuje přizpůsobit se přirozenému obrysu obličeje. To je důvod, proč většina sportovních brýlí má 8mi bázovou křivku, jenž poskytuje vynikající ochranu oka a oční kontury před sluncem, větrem, špínou a nárazy.

 • Všechny modely spoléhají na anti-mlžící vrstvu na vnitřní straně skel.

 • Všechna skla jsou vyrobena z TAC o tloušťce 1,2 mm (triacetát celulózy). Je o něco silnější než bývá, čímž zajišťuje extra ochranu.
 • Téměř všechny obroučky jsou vyrobeny z TR90, velmi odolného a vysoce pružného polyamidu s vynikající tvarovou pamětí, jenž umožňuje přizpůsobit se obličeji a poté se vrátit do původního stavu.

   Některé specifické modely jsou v názvu produktu označeny písmenem „R“. To znamená, že jejich obroučky jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů, konkrétně z polyamidu Mersamid® z procesu NewCycling® od APK. Tento polyamid je pružnější materiál, velmi podobný TR90.

   • Dalším společným rysem modelů K3, K3s a K3xs je, že všechny zrcadlové modely počítají s ochrannou vnější vrstvou, takzvanou antikorozní vrstvou, která zabraňuje opotřebení zrcadlového efektu.
   • Všechny cyklistické brýle jsou dodávány s mikrovláknovým sáčkem, pevným pouzdrem z PU, náhradními nosníky a gumičkami na nožičky. 

   Rozdíly mezi kolekcemi K3, K3s a K3xs:

   Hlavním a nejviditelnějším rozdílem mezi modely K3 a K3s je tvar a design jejich obroučků a skel.

   Protože se obroučky a skla liší, nelze je zaměnitelně použít v modelech, které nepatří do stejné kolekce.

   OBROUČKY

   Rozdíl mezi K3 a K3s.

   Ačkoli tvar a velikost nožiček a náhradní gumičky jsou stejné, rozdíl spočívá v konstrukci obroučků, protože řada K3s usiluje o dynamičtější závodní styl. To je jasně viditelné při pohledu zepředu na brýle. K3 mají téměř neviditelnou křivku vzhůru, zatímco K3s jsou vzhledem „agresivnější“, díky své konkávní křivce v oblasti střední.

   Obroučky K3xs jsou menší verzí modelu K3s. Byl vytvořen pro ty, kteří nosí menší velikost, nebo pro mladší sportovce (přibližně 8 let a starší), stejně jako pro dospělé, kteří nosí větší velikost, ale mají menší obličej a necítí se s modely K3 nebo K3s pohodlně.

   SKLA

   K3 mají o něco větší skla pro větší ochranu před větrem a nárazy.

   Rozdíl ve velikosti je minimální a je to kvůli tvaru obroučků. K3 jsou zaoblenější, jejich linie jsou hladší a neobsahují oblouk v horní střední části, který dodává K3 jejich „agresivní“ vzhled.

   Skla modelu K3xs jsou menší verzí modelu K3s, aby se vešla do zmenšené velikosti jejich obroučků.

   VÁHA

   Váhy každého ze tří modelů jsou následující:

   K3 váží 27 g

   K3s váží 26 g

   K3xs váží 22 g

   DALŠÍ ROZDÍLY

   Ventilační systém DrySky: ventilační otvory v horní části skel zabraňují zamlžování a propouštějí trochu vzduchu k očím. Modely K3 mají 6 otvorů, modely K3s a K3xs 

   Náhradní gumové nosníky se také u modelů K3 a K3s liší.

   Zanechat komentář

   Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

   Doporučené články