siroko sunglasses 24b17c88 7326 4812 b0d3 3f14d14154b3

OKULARY ROWEROWE SIROKO: PODOBIEŃSTWA I RÓŻNICE POMIĘDZY K3, K3s i K3xs

W Siroko mamy trzy kolekcje okularów rowerowych i wielu klientów pyta nas o różnice i podobieństwa między modelami K3, K3s i K3xs. Poniżej przedstawiamy krótki przewodnik, który pomoże naszym klientom zdecydować, który model jest dla nich odpowiedni:

Wspólne cechy kolekcji K3, K3s i K3xs:

  • Wszystkie trzy modele charakteryzują się tą samą krzywizną bazową 8. 

Krzywizna bazowa jest miarą zakrzywienia soczewki, innymi słowy, jak bardzo soczewka “dostosowuje się” do kształtu twarzy. Jeśli jest wysoka, soczewki i oprawki są bardziej zakrzywione, jeśli jest niska, oprawki i soczewki będą bardziej płaskie. Dlatego modele o krzywiźnie 4 i 6 oznaczają bardziej płaskie soczewki, oddalone od oka, szczególnie w strefie peryferyjnej. Modele o krzywiźnie 10 tworzą rodzaj osłony doskonale chroniącej okolo – ta krzywizna jest szeroko stosowana w okularach do pracy i sportów zimowych.

Krzywizna bazowa 8, którą charakteryzują się wszystkie trzy modelach okularów rowerowych Siroko jest bardzo zbliżona do krzywizny głowy, dzięki czemu oprawki naturalnie dopasowują się do kształtu twarzy. Większość okularów sportowych bazuje na krzywiźnie 8, ponieważ zapewnia ona doskonałą ochronę oka i jego okolic przed słońcem, wiatrem, brudem i uderzeniami.

  • Wszystkie modele posiadają powłokę anti-fog po wewnętrznej stronie soczewki.
  • Wszystkie soczewki wykonane są z materiału TAC (trójoctan celulozy) o grubości 1,2 mm. Jest on nieco grubszy niż standardowo, aby zapewnić dodatkową ochronę.
  • Prawie wszystkie oprawki wykonane są z TR90, bardzo wytrzymałego i elastycznego poliamidu z doskonałą pamięcią kształtu, dzięki czemu dobrze dopasowuje się do twarzy, a potem bez problemu powraca do oryginalnej formy.

Niektóre modele zawierają oznaczenie “R” w nazwie produktu. Oznacza to, że ich oprawki wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu, a konkretnie z poliamidu Mersamid® otrzymywanego w procesie NewCycling® przez firmę APK. Poliamid ten jest jeszcze bardziej elastycznym materiałem, bardzo podobnym do TR90.

  • Kolejną wspólną cechą modeli K3, K3s i K3xs jest to, że wszystkie modele lustrzanek posiadają zewnętrzną ochronną warstwę antykorozyjną, która zapobiega ścieraniu się lustrzanej powłoki.
  • Wszystkie modele naszych okularów rowerowych posiadają w zestawie: woreczek z mikrofibry, twarde etui z poliuretanu oraz zapasowe gumowe nakładki na nosek i zauszniki.

Różnice pomiędzy kolekcjami K3, K3s i K3xs:

Główną i najbardziej widoczną różnicą pomiędzy modelami K3 i K3s jest kształt i konstrukcja ich oprawek i soczewek.

Ze względu na to, że oprawki i soczewki są różne, nie można ich stosować zamiennie w modelach, które nie należą do tej samej kolekcji. 

OPRAWKI

Różnice w oprawkach między modelami K3 i K3s. 

Chociaż kształt i rozmiar zauszników oraz zapasowe gumowe nakładki są takie same, różnica leży w konstrukcji oprawki, ponieważ linia K3s ma bardziej dynamiczny, sportowy styl. Jest to wyraźnie widoczne, gdy spojrzy się na okulary z przodu. Model K3 ma prawie niewidoczną krzywiznę skierowaną ku górze, podczas gdy K3s to bardziej “agresywny” styl dzięki wklęsłej krzywiźnie w ich środkowej części.

Oprawki K3xs to mniejsza wersja oprawek K3s. Stworzone zostały dla osób o mniejszym rozmiarze lub dla młodszych sportowców (około 8 lat i więcej), jak również dla dorosłych, którzy noszą większy rozmiar, ale mają mniejszą twarz i nie czują się komfortowo w modelach K3 lub K3s.

SOCZEWKI

K3 mają nieco większe soczewki dla dodatkowej ochrony przed wiatrem i uderzeniami. 

Różnica w rozmiarze jest minimalna i wynika z kształtu oprawek. K3 są bardziej zaokrąglone, ich linie są łagodniejsze i nie posiadają łuku w górnej środkowej części, który nadaje K3 ich “agresywny” wygląd.

Soczewki w K3xs to mniejsza wersja K3s, dopasowana do mniejszych oprawek.

WAGA

Waga każdego z trzech modeli wygląda następująco:

K3 ważą 27 g

K3s ważą 26 g

K3xs ważą 22 g

POZOSTAŁE RÓŻNICE

System wentylacji DrySky: otwory w górnej części soczewek zapobiegające parowaniu i umożliwiające dostęp powietrza dla oczu. Modele K3 mają 6 otworów wentylacyjnych, K3s i K3xs posiadają 4.

Gumowe nakładki na nosek także różnią się między modelami K3 i K3s.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Polecane artykuły