cover 129

Cyklistické ponožky z merino vlny Siroko SRX

Jakmile začne být venku chladněji, začneme automaticky hledat ponožky, které naše chodidla udrží v teple a pohodlí: kvalitní cyklistické ponožky z merino vlny, jako například SRX od Siroka, jsou bezpochyby tou správnou volbou. Jezdit s promrzlými nohami je totiž nadmíru nepříjemné a nepohodlné. Cyklistické ponožky nebývají při jízdě v chladném počasí prioritou, i přesto se však mohou stát nenápadným spojencem, který nám umožní užít si jízdu naplno.

image 4

Ponožky jsou doplňkem, který si mnohdy vybíráme na základě vzhledu a stylu, ačkoliv tou nejdůležitější věcí by mělo být pohodlí, zda udrží nohy v suchu a ochrání nás před zimou/vedrem. Nesmíme zapomínat ani na tření v botě. Ponožky SRX z merino vlny splňují všechny tyto požadavky do posledního puntíku, umožňují totiž plynulou a pohodlnou jízdu, a to jak při silniční, horské či gravelové cyklistice, zimním dojíždění nebo při rodinné projížďce. Seznamte se s jejich hlavními funkcemi:

TKANINA

Cyklistické ponožky SRX od Siroka jsou vyrobeny ze směsi merino vlny (39 %), polyamidu (57 %) a elastanu (4 %), která zaručuje vynikající poměr mezi teplem a váhou, ale také dokonalý střih. Ve výsledku tak dostaneme středně silné ponožky, které se bez problémů vejdou do bot, jež běžně používáme s letními ponožkami, aniž by nás kdekoliv škrtily. Pamatujte, že nezáleží na tloušťce a izolačních schopnostech tkaniny, pakliže je ponožka příliš silná a neumožňuje řádný průtok krve. V takovém případě totiž s největší pravděpodobností stejně skončíte s ledovými, a ještě k tomu necitlivými chodidly.

image 5

Kromě pružnosti a prodyšnosti polyamidu a elastanu disponují tyto ponožky také všemi vlastnostmi merino vlny, a to včetně termoregulace. Pokud vás zajímají kompletní výhody této přírodní tkaniny, podívejte se na tento článek, ve kterém jsme psali o jejích vlastnostech, a vysvětlili jsme, proč se tak hojně používá pro cyklistické i jiné sportovní oblečení.

KONSTRUKCE

Za zmínku však stojí i samotná konstrukce ponožky, ne jen použitá tkanina. Struktura síťoviny je pevná, ale prodyšná, a disponuje větší tloušťkou v důležitých bodech, jako jsou prsty a metatarzální oblast. V oblasti paty a nártu je však naopak její tloušťka menší. Díky tomu mají ponožky nižší váhu a nejsou tak silné, tudíž poskytují dostatečnou izolaci a pohodlí přesně tam, kde je to potřeba.

Aby se předešlo tření, nemají žádné švy v kontaktních či tlakových bodech, jako jsou prsty, nárt, pata a kotníky. 

DESIGN

image 6

Co se týče designu, ponožky z merino vlny SRX disponují stejnými funkcemi jako ponožky S1 od Siroka.

  • Elastický nártový oblouk kolem chodidla drží ponožky na svém místě a zabraňuje jejich shrnování u špičky boty.  
  • Široká a pevná elastická manžeta brání sjíždění ponožek.
  • Metatarzální polstrování snižuje tlak při šlapání.
  • Pata ve tvaru Y pro dokonalý střih.

VÝŠKA PONOŽEK

Ponožky z merino vlny SRX disponují středně dlouhým střihem, což znamená, že se jejich výška pohybuje kolem 7 palců (18 cm), díky čemuž poskytují dokonalou ochranu holenní a lýtek, a mohou tak sloužit jako dodatečná vrstva pod cyklistické kalhoty.

image 7

Pokud se chcete o různé výšce ponožek dozvědět víc, můžete se podívat na našeho průvodce cyklistickými ponožkami, kde najdete klíčové aspekty, které je třeba vzít při výběru vhodných cyklistických ponožek v úvahu. Nezapomeňte si prohlédnout dva SRX modely od Siroka, jejichž vlastnosti jsme popsali v tomto článku. Jsme si jistí, že šedé ponožky Maloja i klasické černé Grappa dostojí vašim očekáváním a udrží vaše chodidla v teple, suchu a pohodlí.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Doporučené články