cover 129

Skarpetki rowerowe Siroko SRX z wełny merino

Kiedy zaczyna robić się zimno i szukasz skarpetek, które zapewnią Ci ciepło i wygodę, nie ma wątpliwości: para dobrych skarpetek rowerowych z wełny merino, takich jak Siroko SRX, jest właściwym rozwiązaniem. Marznące sopy podczas jazdy na rowerze to jedno z najbardziej nieprzyjemnych i niekomfortowych uczuć. Chociaż skarpetki kolarskie niekoniecznie są priorytetem, gdy temperatury spadają, mogą one stać się naszym najlepszym sprzymierzeńcem i pozwolić czerpać przyjemność z jazdy mimo chłodu. 

image 4

Skarpety to dodatek, który często wybieramy na podstawie estetyki, koloru czy stylu, podczas gdy w rzeczywistości najważniejsze jest to, aby były wygodne, zapobiegały gromadzeniu się potu i wilgoci, chroniły nas przed chłodem czy przegrzaniem, a także przed otarciami. Skarpety SRX z wełny merino spełniają wszystkie te wymagania, pozwalając na wygodne pedałowanie zarówno w kolarstwie szosowym, górskim MTB, gravel czy też dojeżdżając do pracy w mieście zimą lub po prostu wybierając się na przejażdżkę z rodziną. Oto ich główne cechy:

MATERIAŁ

Skarpetki na rower z serii SRX od Siroko wykonane są z mieszanki wełny merino (39%), poliamidu (57%) i elastanu (4%), która gwarantuje doskonały stosunek ciepła do wagi, a także idealne dopasowanie. W efekcie otrzymujemy skarpetkę średniej grubości, niezbyt masywną, tak aby but, w którym zwykle używamy letnich skarpetek, nie ściskał nas zbyt mocno i aby krew mogła nadal docierać do palców. Pamiętaj: bez względu na to, jak gruby i termoizolujący jest materiał, jeśli skarpeta jest zbyt gruba i nie pozwala na dobry przepływ krwi, najprawdopodobniej skończy się to uczuciem zimna i drętwienia stóp.

image 5

Oprócz elastyczności i oddychalności poliamidu i elastanu, mamy tu również wszystkie właściwości wełny merino, w tym doskonałą termoregulację. Jeśli chcesz poznać wszystkie zalety tego naturalnego włókna, w tym poście mówimy o wszystkich jego właściwościach i wyjaśniamy, dlaczego jest tak szeroko stosowany w odzieży rowerowej i innej odzieży sportowej.

KONSTRUKCJA I KRÓJ

Oprócz rodzaju zastosowanych tkanin, na uwagę zasługuje również konstrukcja skarpety. Struktura tkaniny siatkowej jest ciasna, ale oddychająca, grubsza w kluczowych punktach, takich jak palce i śródstopie, a cieńsza na pięcie i podbiciu stopy. Ogranicza to to wagę i objętość skarpety, zapewniając izolację i komfort tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. 

Aby uniknąć tarcia i dyskomfortu podczas jazdy, tkanina jest bezszwowa w punktach styku lub nacisku takich jak palce, podbicie, pięta i kostki.

DESIGN

image 6

Pod względem designu, skarpetki SRX z wełny merino mają te same cechy co skarpetki z linii S1 od Siroko:

  • Elastyczny pas w łuku stopy, który utrzymuje skarpetki na miejscu i zapobiega fałdowaniu się materiału na placach wewnątrz buta.
  • Szeroki, mocny elastyczny ściągacz, który zapobiega zsuwaniu się skarpet.
  • Dodatkowo wyściełane śródstopie, aby zmniejszyć nacisk podczas pedałowania. 
  • Pięta w kształcie litery Y dla idealnego dopasowania.

WYSOKOŚĆ SKARPETY

Skarpetki SRX z wełny merino charakteryzują się krojem mid-cut, co oznacza, że ich wysokość wynosi około 7″ lub 18 cm, zapewniając doskonałą ochronę goleni i łydek jako dodatkowa warstwa pod długimi spodniami rowerowymi.

image 7

Aby dowiedzieć się więcej o różnych opcjach i wysokościach skarpet, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po skarpetkach kolarskich, gdzie znajdziesz wszystkie kluczowe aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze skarpetek na rower najlepiej odpowiadających Twoim potrzebom. Nie zapomnij także przyjrzeć się dwóm modelom SRX od Siroko, których cechy opisujemy w tym artykule. Jesteśmy pewni, że model Maloja w odcieniach szarości lub klasyczny czarny model Grappa spełnią Twoje oczekiwania, zapewniając stopom ciepło, wygodę i suchość.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Polecane artykuły