cover 152 man

Nejlepší cyklistické dresy Siroko pro jarní a podzimní sezónu

V letních a zimních měsících bývá výběr vhodného cyklistického oblečení snazší než na jaře a na podzim. V zimě si dáváme záležet, abychom se teple oblékli a chránili se tak před nízkými teplotami, přičemž v létě se snažíme obléct si co nejlehčí a nejstudenější oděv. V mezisezónním období je to však podstatně složitější, protože najít vhodné oblečení na celý den, kdy se počasí a teploty mění z hodiny na hodinu, může být docela oříšek.

V posledních letech naštěstí došlo v oblasti cyklistického oblečení k velkému pokroku, a navíc máme k dispozici nejrůznější tkaniny, které poskytují dostatečnou ochranu a pohodlí i při jarních a podzimních teplotních výkyvech. V tomto článku si společně projdeme jednotlivé druhy cyklistických dresů od Siroka, které najdete v naší cyklistické sekci. 

Začněme tedy základní radou: chceme-li se na jaře a na podzim dostatečně obléct, musíme se naučit kombinovat různé kusy oblečení. Rovněž si pamatujte, že je vždycky lepší vzít si toho víc než následně litovat: od čeho bychom jinak měli zadní kapsy? Vybírejte jednotlivé vrstvy oděvu tak, abyste si je mohli obléct/sundat za jízdy, a vždy mějte po ruce extra ochranu pro případ deště a zimy. Jen tak si jízdu na kole v těchto měsících naplno vychutnáte.

Teplý cyklistický dres s dlouhým rukávem M4

Je určen do teplotního rozmezí 5 až 16 °C a je dostupný v nejrůznějších barevných variantách jak pro muže, tak pro ženy. Hlavním trhákem tohoto dresu je všestranná italská tkanina Carvico, která poskytuje vysokou prodyšnost a zároveň optimální termální regulaci a ochranu pro dokonalý komfort.

image 19

Dres lze v závislosti na teplotním rozmezí kombinovat s jakýmkoliv typem funkčního prádla: funkční prádlo ze síťoviny bez rukávů, funkční prádlo z merino vlny s krátkými/dlouhými rukávy atd. Pro dodatečnou ochranu můžete použít i bundu do deště či cyklistickou vestu.

Cyklistický dres SRX z merino vlny a s dlouhými rukávy

Tento dres je určen do teplotního rozmezí 8 až 20 °C. V současné době je dostupný pouze pro muže, a to ve dvou provedeních s klasickými a elegantními barvami: SRX Pro World Race a SRX Pro Exclusive.

image 20

Tento dres neposkytuje takovou tepelnou ochranu jako první zmiňovaný. Kombinací vysoce kvalitní merino vlny a polyesteru jsme však dosáhli optimální tepelné izolace a prodyšnosti.

Stejně jako jakýkoliv jiný cyklistický dres s dlouhým rukávem, i tento můžete díky přiléhavému střihu použít s jakýmkoliv typem funkčního prádla. Následně můžete přidat lehkou cyklistickou vestu, například Blaast, nebo vestu do deště SRX Pro Layer. Pro extra tepelnou ochranu je tu vesta SRX Ultra Warm

Cyklistický dres M2 s dlouhým rukávem

image 21

Teploty nám konečně stoupají (10-20 °C), takže je na čase sáhnout po jednom z mnoha modelů cyklistického dresu M2, který je dostupný v dámském i pánském provedení. Nejoblíbenějším dresem M2 je model Eclipse pro ženy a Arizona pro muže. Každou sezónu měníme a aktualizujeme jednotlivé styly, aby odpovídaly vkusu klientů a současným trendům v módě.

image 22

Co se týče vrstvení tohoto dresu s jiným oblečením, zde platí to samé, co pro předchozí cyklistické dresy M4 a SRX.

Dres M2 s dlouhými rukávy je velice lehký a prodyšný, tudíž jej lze používat i v létě. Pokud ale hodláte používat dres s dlouhým rukávem i v těch nejteplejších a/nebo nejvlhčích dnech, pak doporučujeme jeden z těchto dvou modelů – Pro Kühtai a Pro Roselend, které jsou ještě lehčí a prodyšnější.

Cyklistický dres s krátkým rukávem: Je vhodný na jaro a podzim?

Ano, je. Tedy alespoň za předpokladu, že vám za daných teplot nebude příliš chladno. Zda zvolit dres s krátkými rukávy a doplnit jej například o návleky na ruce, či sáhnout po dresu s dlouhými rukávy jsme podrobněji rozebrali v tomto článku. Najdete v něm spoustu užitečných informací, takže rozhodně doporučujeme si ho přečíst.

image 23

V Siroku máme tři různé typy cyklistických dresů s krátkými rukávy: M2, M3 a SRX (všechny jsou dostupné jak pro muže, tak pro ženy). Který zvolíte, je samozřejmě pouze na vás, ale my bychom vám doporučili dres M2 v kombinaci s funkčním prádlem z merino vlny, návleky na ruce a větruodolnou vestou, případně vestou do deště. Tyto tři druhy oblečení lze snadno sundat, takže budete mít extra ochranu vždy po ruce.

 Závěrem bychom rádi zdůraznili, že naše doporučení jsou obecného rázu, tudíž je nelze aplikovat na všechny podnebné pásy, ale ani na všechny cyklisty. Každý jezdec je jedinečný a jinak snáší určité teploty. Vezměte si například jarní období na jihu Španělska a v Dánsku – tam je rozdíl patrný na první pohled. Dánové by si v Malaze patrně oblékli letní cyklistické oblečení, kdežto cyklisté z Malagy by povětšinou zůstali u zimního oděvu. Proto si zapamatujte naši radu: Vrstvěte oblečení a vždy si ho raději vezměte víc.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Doporučené články