cover 152 man

Najlepsze koszulki rowerowe od Siroko na wiosnę i jesień

Właściwe dobranie odzieży rowerowej jest łatwiejsze zimą i latem niż wiosną i jesienią. Podczas najzimniejszych miesięcy ubieramy się ciepło i chronimy się przed niskimi temperaturami, a podczas najgorętszych miesięcy zawsze wybieramy lekkie, oddychające stroje. Pory przejściowe są jednak dość zdradliwe, gdyż znalezienie odpowiedniej odzieży na cały dzień pełen zmian temperatur jest nie lada wyzwaniem.

Na szczęście odzież kolarska w ciągu ostatnich kilku lat bardzo się rozwinęła i jest wiele różnych tkanin, które są w stanie zagwarantować odpowiednią ochronę i komfort, a jednocześnie są odpowiednie dla zmian temperatur wiosną i jesienią. W tym blogu omówimy różne rodzaje koszulek na rowerr dostępnych w kolekcjach kolarskich Siroko.

Przede wszystkim warto pamiętać, że kluczem do odpowiedniego ubierania się na wiosnę i jesień jest łączenie różnych elementów garderoby, które powinniśmy mieć na sobie lub ze sobą: do tego właśnie służą tylne kieszenie. Dobranie wszystkich warstw w taki sposób, aby móc je zakładać i zdejmować podczas jazdy, a także posiadanie dodatkowej ochrony przeciwdeszczowej i termicznej, jest niezbędne, aby cieszyć się jazdą na rowerze w tych porach roku.

Termiczna koszulka rowerowa M4 z długim rękawem

Odpowiednia na temperatury w zakresie od 5 do 16 ºC, dostępna zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w szerokiej gamie kolorów. Wszechstronność włoskiej tkaniny Carvico jest najważniejszą cechą tej koszulki kolarskiej, która oferuje wysoką oddychalność, a także optymalną regulację termiczną i ochronę.

image 19

Ta koszulka może być łączona, w zależności od zakresu temperatur, z każdym rodzajem podkoszulki na rower: siatkową podkoszulką bez rękawów, podkoszulką z wełny merino z krótkim/długim rękawem itp. – a dla dodatkowej ochrony można ją także połączyć z kurtką przeciwdeszczową lub kamizelką rowerową.

Koszulka rowerowa SRX z długim rękawem z wełny merino

Zalecana do noszenia w temperaturach od 8 do 20 ºC. Ta koszulka jest obecnie dostępna tylko w modelu dla mężczyzn, w dwóch stylach charakteryzujących się klasyczną i elegancką kolorystyką: Pro World Race i Pro Exclusive.

image 20

Ta koszulka rowerowa nie oferuje tak wysokiej ochrony termicznej jak poprzednia. Jednak dzięki połączeniu wysokiej jakości wełny merino i poliestru osiąga optymalną izolację termiczną i oddychalność.

Dopasowany krój pozwala na używanie jej, tak jak każdej innej koszulki kolarskiej z długim rękawem, w połączeniu z dowolną podkoszulką. Następnie można dodać na wierzch lekką kamizelkę rowerową, taką jak Blaast, kolarską kamizelkę przeciwdeszczową np. SRX Pro Layer lub kamizelkę z dodatkową izolacją termiczną np. SRX Ultra Warm.

Koszulka rowerowa M2 z długim rękawem

image 21

Temperatury rosną (10-20 ºC), nadszedł zatem czas, aby założyć jeden z wielu różnych modeli koszulek rowerowych M2 dla kobiet i mężczyzn. Eclipse dla kobiet i Arizona dla mężczyzn to dwa bestsellery od Siroko. W każdym sezonie wprowadzamy nowe style i modele, aby podążać za trendami i oferować naszym klientom to, czego szukają.

image 22

Tę koszulkę możesz łączyć z innymi elementami kolarskiej garderoby w ten sam sposób, co modele z linii M4 i SRX.

M2 to super lekka i oddychająca koszulka kolarska z długim rękawem, która może być używana również latem. Jeśli jednak zdecydujesz się na długi rękaw w najgorętsze i/lub najbardziej wilgotne dni, polecamy któryś z dwóch modeli SRX, Pro Kühtai i Pro Roselend. Są one wyjątkowo lekkie i jeszcze bardziej oddychające.

Koszulka rowerowa z krótkim rękawem: odpowiednia na wiosnę i jesień?

Tak, choć wszystko zależy, jak Twój organizm reaguje na chłodniejsze warunki pogodowe. Kwestię tego, czy lepiej połączyć ją z kolarskimi rękawkami, czy po prostu wybrać koszulkę z długim rękawem od samego początku omówiliśmy bardziej szczegółowo w tym wpisie na blogu. Gorąco polecamy zapoznać się z nim, aby uzyskać dodatkowe informacje.

image 23

W Siroko mamy trzy różne rodzaje koszulek kolarskich z krótkim rękawem: M2, M3 i SRX (wszystkie dostępne w wersji dla kobiet i mężczyzn). Możesz używać każdej z tych trzech opcji, ale my polecamy najbardziej linię M2 w połączeniu z podkoszulką z wełny merino z długim rękawem, rękawkami kolarskimi i wiatroszczelną kamizelką lub kamizelką przeciwdeszczową. Są to trzy akcesoria, które można łatwo zdjąć lub założyć i uzyskać dodatkową ochronę.

Na zakończenie chcemy wyjaśnić, że nasze zalecenia są dość ogólne, ponieważ nie klimat klimatowi nierówny i nie wszyscy rowerzyści mają taką samą tolerancję na niskie lub wysokie temperatury. Na przykład, wiosna na południu Hiszpanii nie jest taka sama jak w Danii. Duński rowerzysta w Maladze na wiosnę najprawdopodobniej będzie używał odzieży letniej, podczas gdy rowerzysta z Malagi prawdopodobnie będzie jeszcze nosił odzież zimową. Należy więc o tym pamiętać: ubieraj się warstwowo i upewnij się, że masz sobą opcje różnych kombinacji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Polecane artykuły