bib shorts eb95c2eb 92fc 4b54 ae91 e9614f52ad2a

Przewodnik po damskich i męskich spodenkach rowerowych Siroko

W jednym z naszych poprzednich artykułów wyjaśniliśmy ogólnie, jak wybrać odpowiednie spodenki rowerowe i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. Dzisiejszy poradnik będzie bardziej szczegółowy. Skupimy się konkretnie na spodenkach rowerowych Siroko, aby pomóc wszystkim rowerzystom i rowerzystkom wybrać model, który spełni ich wymagania, w zależności od poziomu zaawansowania i/lub budżetu, ale zawsze pamiętając o szeregu istotnych elementów zapewniających optymalne dopasowanie i komfort.

W ofercie Siroko znajdziesz trzy rodzaje spodenek rowerowych:

 • Seria SRX. Jeśli szukasz najlepszych parametrów w innowacyjnej odzieży rowerowej, ta kolekcja to gwarancja najlepszych materiałów i najbardziej ekskluzywnych designów.
 • Seria BX. Najbardziej uniwersalne spodenki rowerowe, idealne na każdą wyprawę, teren i poziom zaawansowania. 
 • Seria Basic. Doskonały stosunek jakości do ceny. Opcja w przystępnej cenie z wszystkimi cechami dobrych spodenek rowerowych.

Różnic pomiędzy tymi trzema kolekcjami jest oczywiście znacznie więcej. W przeciwnym wypadku nie byłoby różnych przedziałów cenowych, więc przyjrzyjmy się im szczegółowo.

Różnice pomiędzy seriami SRX, BX i Basic

W każdej z trzech serii zastosowaliśmy inne wkładki, szelki i tkaniny.

Wkładka

 • SRX – wkładka Strato++ o podwójnej gęstości (12 mm w miejscach narażonych na większy nacisk i 3 mm w miejscach o mniejszym nacisku) z technologią Elastic Interface®. Najlepsza wkładka ze wszystkich serii, wykonana z tkaniny MITI (Manifattura Italiana Tessuti Indemagliabili) z przędzą węglową, która jest bakteriostatyczna i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Jest to idealna wkładka na długie dystanse (ponad 10 godzin), każdą dyscyplinę (kolarstwo szosowe, górskie czy gravel). Doskonały wybór dla tych, którzy stawiają komfort na pierwszym miejscu i tych, którzy spędzają dużo czasu na siodełku.

bibshort premium detail 1

 • BX – wkładka Strato+ o podwójnej gęstości, wykonana z belgijskiej tkaniny Recticel, która zapewnia komfort i wsparcie przy mniejszej objętości samej wkładki. Wykonana jest z materiału Microsense, który idealnie nadaje się na 10-godzinne wyprawy, co sprawia, że jest doskonałym wyborem dla średniozaawansowanych rowerzystów.

bibshort woman regular detail 1

 • Basic – wkładka Strato to warstwa lekkiej, oddychającej pianki o wysokiej gęstości oraz miękkiej, szybkoschnącej tkaniny, która zapewnia równomierny komfort we wszystkich strefach nacisku. Nadaje się do jazdy na każdym rodzaju roweru, na wyprawy do 3 godzin, co czyni ją idealną dla tych, którzy szukają dobrej jakości i parametrów w przystępnej cenie.

bibshort basic detail 1

Szelki

 • SRX – Szelki wykonane z nylonu i elastanu, wystarczająco mocne, aby spodenki pozostały na swoim miejscu, ale nie zbyt ciasne i nieograniczające swobody ruchów. Zostały zaprojektowane z myślą o długich wypadach, dlatego są bardzo miękkie, oddychające i szerokie, aby nie uciskać ramion. Na plecach łączone są z tylnym panelem za pomocą płaskich szwów. Panel wykonany jest z mikroperforowanej tkaniny (nylon i elastan), odprowadza pot i ciepło, tworzy łuk wzdłuż łopatek, rozszerza się na boki na wysokości nerek i kończy na panelu lędźwiowym.
 • BX – Szelki wykonane z tkaniny siatkowej z poliestru i elastanu zapewniającej dodatkową elastyczność i oddychalność. Materiał na brzegach i po środku szelek jest nieperforowany, dzięki czemu spodenki utrzymują się na miejscu. Są one kompletnie bezszwowe od przedniego panelu na wysokości talii aż do panelu lędźwiowego. W środkowej tylnej części zastosowano materiał o tzw. “strukturze plastra miodu” (poliester i elastan), który zapewnia lepsze dopasowanie, nie ograniczając przy tym oddychalności.

siroko bx jungle bib short estudio lifestyle 05

 • Basic – Szelki wykonane z poliestru i elastanu. Tylna część jest bardzo podobna do serii BX, z tą różnicą, że są one połączone od środka pleców aż do łopatek, gdzie rozchodzą na boki się w kierunku ramion. W przedniej części szelki posiadają poziome pasy (wewnątrz, ale nie na brzegach) z ekstra cienkiego materiału dla dodatkowej oddychalności i są przymocowane do miękkiego materiału spodenek (poliester i elastan) za pomocą płaskich szwów.

Tkanina

 • SRX – Trzy ultralekkie tkaniny klasy premium. Podobnie jak w przypadku szelek, zastosowanie nylonu w dwóch z nich jest najistotniejszą różnicą. W panelach na udach i biodrach, dwóch istotnych obszarach pod względem dopasowania i komfortu mięśni czworogłowych i pośladków, zastosowaliśmy wyjątkowo elastyczną włoską tkaninę MITI. Gramatura materiału jest wyższa w całym obszarze wkładki i zawiera większą ilość nylonu, aby zwiększyć komfort, zapewniając niezbędne wsparcie i stabilność bez uszczerbku dla oddychalności. Taśmy podtrzymujące wykonane są z poliestru i elastanu, miękkiego, nie ograniczającego ruchów materiału o gramaturze 220 g/m2, z wewnętrznym silikonowym ściągaczem, który utrzymuje spodenki na miejscu.
 • BX – Materiał na wkładce jest taki sam jak w serii SRX. Panele podtrzymujące mięśnie czworogłowe i pośladki wykonane są jednak z poliestru i elastanu, zapewniając niezbędną kompresję w talii i biodrach oraz gwarantując doskonałe, wygodne dopasowanie podczas każdej wyprawy. Wewnętrzny ściągacz na elastycznych taśmach jest taki sam jak w serii SRX, ale materiał jest wykonany z innej mieszanki elastanu i poliestru, co sprawia, że są one odpowiednie dla rowerzystów na wszystkich poziomach i o różnych sylwetkach.

siroko bx squadra estudio 05

 • Basic – Materiały użyte w panelach spodenek są takie same jak w serii BX, natomiast szelki zawierają inną mieszankę elastanu i poliestru. Jednak główna różnica w porównaniu z serią BX została już wspomniana w sekcji dotyczącej wkładek.. 

Podobieństwa pomiędzy seriami SRX, BX i Basic

Jak już wspomnieliśmy, we wszystkich trzech seriach zastosowaliśmy różne rodzaje wkładek. Szelki i tkaniny spodenek z serii BX i Basic mają cechy wspólne, a materiał na panelu w kroku jest identyczny we wszystkich modelach. Pozostałe podobieństwa są następujące:

 • Płaskie szwy.
 • Ochrona UV UPF 50+.
 • Odblaskowe elementy na tylnej części uda. 450 CD/LUX w serii SRX, 330 CD/LUX w seriach BX i Basic.

To by było na tyle, jeśli chodzi o różnice i podobieństwa pomiędzy tymi trzema seriami zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Oczywiście, każda z nich obejmuje różne modele i designy, ale nie ma to wpływu na kluczowe cechy spodenek. Ważne jest zapewnienie różnych wariantów i wzorów, tak by każdy rowerzysta i rowerzystka znaleźli parę spodenek, która przypadnie im do gustu. W przyszłości będziemy poszerzać naszą gamę designów i kolorów, bądźcie czujni!

siroko bx time trial bib short estudio lifestyle 06

Pamiętajcie, że Siroko posiada w swojej ofercie spodenki rowerowe dla kobiet i mężczyzn, które różnią się wkładkami, szelkami i kształtem paneli, dzięki czemu spodenki idealnie dopasowują się do kobiecej lub męskiej sylwetki. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tych różnic, tu znajdziecie artykuł z pytaniami i odpowiedziami, jak wybrać odpowiednie spodenki rowerowe dla kobiet.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Polecane artykuły