Cover 175

Torba na kierownicę Siroko: Zalety i zastosowanie

Torby rowerowe na kierownicę to prosty i funkcjonalny przedmiot, o czym mogliśmy się przekonać w tym wpisie na blogu na temat odzieży i akcesoriów gravel. Torby na kierownice pojawiły się wraz z pierwszymi nowoczesnymi rowerami do średnio- i długodystansowych wycieczek, a ich popularyzacja rozpoczęła się dzięki kolarstwu gravel i bikepackerom. Ponieważ my, rowerzyści, uwielbiamy eksperymentować i próbować nowych rzeczy, szybko zdaliśmy sobie sprawę, że torby na kierownicę, takie jak Siroko Rainforest i Siroko Yellowstone, mają naprawdę wiele do zaoferowania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym wszechstronnym dodatku: do czego służy, jakie ma zalety, czy faktycznie go potrzebujesz, kiedy i jak możesz go używać oraz jakie rzeczy możesz w nim przechowywać.

image

Czym jest torba na kierownicę rowerową?

Ten element kolarskiego wyposażenia jest mocowany do kierownicy i służy jako dodatkowe miejsce do przechowywania. Torby są szczególnie przydatne podczas średnio- i długodystansowych przejażdżek, ale można ich również używać podczas codziennych przejazdów do pracy lub do przechowywania przedmiotów, których nie chcesz nosić w kieszeniach koszulki, torby podsiodłowej lub torby czy bidonu na narzędzia.

Torby na kierownicę różnią się rozmiarem i stylem, ale ogólnie rzecz biorąc są zaprojektowane tak, aby były wytrzymałe, lekkie i łatwo dostępne. Torba na kierownicę Siroko (pojemność 4 l) jest uważana za kompaktowy średni rozmiar i podobnie jak większość toreb tego typu, ma wewnętrzne kieszenie, aby zorganizować przewożone przedmioty. Posiada również zewnętrzną kieszeń, aby zapewnić dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Torby na kierownicę, w tym modele od Siroko, są wykonane z trwałych i wodoodpornych materiałów, aby chronić wnętrze w przypadku zamoczenia. Kolejną praktyczną funkcją torby Siroko jest możliwość jej odpięcia. Posiada dodatkowy pasek na ramię, dzięki czemu można ją zabrać ze sobą po zaparkowaniu roweru.

image 1

Jakie zastosowania ma torba na kierownicę?

Pamiętając, że jej główną funkcją jest transport przedmiotów, oto kilka konkretnych przykładów jej zastosowań:

Kochasz fotografię i lubisz robić zdjęcia telefonem lub aparatem, gdy wybierasz się na przejażdżkę? Ta torba pozwala chronić telefon lub aparat, a zarazem mieć je zawsze wygodnie pod ręką. Zyskujesz również miejsce na inne akcesoria, takie jak mały statyw, obiektywy, dodatkowe akumulatorki czy baterie… Jeśli dużo się pocisz, telefon lub aparat jest lepiej chroniony przed wilgocią niż będąc w kieszeniach koszulki.

Dojeżdżasz do pracy na rowerze? Jeśli nie potrzebujesz dużego plecaka, nasza torba na kierownicę Siroko jest idealna, aby przewieźć lunch, owoce i kanapki, a także pozostałe rzeczy osobiste. Można w niej nawet zmieścić kurtkę przeciwdeszczową na wypadek deszczu w drodze do pracy lub do domu.

Nie przepadasz za torbami podsiodłowymi, ale nadal chcesz mieć przy sobie wszystkie niezbędne narzędzia na wypadek awarii? W torbie na kierownicę Siroko zmieścisz: średniej wielkości pompkę, dwie lub trzy zapasowe dętki, narzędzie wielofunkcyjne, przekąski na przejażdżkę, telefon, parę rękawiczek, rękawki kolarskie, a jeśli dobrze ułożysz przedmioty w środku, zostanie Ci nawet trochę miejsca. Pożegnaj się z przepełnionymi kieszeniami koszulki!

To tylko kilka przykładów, które doskonale pokazują, jak wielofunkcyjna i przydatna potrafi być torba na kierownicę. Jeśli jednak zazwyczaj wybierasz się na 2-3-godzinne wycieczki po dobrze znanych drogach, torba pod siodło lub torba na narzędzia powinna wystarczyć.

image 2

Zalety torby na kierownicę

Łatwy dostęp: Torba jest w wygodnym i dostępnym miejscu dla rąk i oczu. Pozwala to łatwo wyjąć wszystko, czego potrzebujesz, bez konieczności zatrzymywania się na trasie lub zsiadania z roweru.

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania: Możesz zabrać ze sobą więcej rzeczy niż zwykle lub po prostu zwolnić miejsce w innych schowkach w rowerze lub w kieszeniach ubrań, gdzie zwykle przechowujesz jedzenie, wodę, dodatkową odzież, narzędzia, części zamienne, telefon, klucze i inne.

Bezpieczeństwo: Niektóre torby, w tym model od Siroko, posiadają odblaskowe elementy poprawiające widoczność w słabo oświetlonych miejscach. Są również bezpiecznym miejscem do przechowywania rzeczy dzięki wielu zamkom błyskawicznym i możliwości łatwego odpięcia torby i zabrania jej ze sobą.

Zabezpieczenie rzeczy w środku: Większość toreb na kierownicę jest wodoodporna lub wodoszczelna, co również chroni Twoje rzeczy przed deszczem, a także Twoim własnym potem. Ponadto, w przypadku upadku, Twoje przedmioty będą lepiej chronione niż w kieszeniach koszulki.

Wady torby na kierownicę

Niedopasowanie modelu: W zależności od rozmiaru i modelu roweru, a także konstrukcji samej torby, może ona nie być kompatybilna z kierownicą roweru. Dlatego przed zakupem należy wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń wokół kierownicy i z przodu roweru.

image 4

Utrudnianie działania linek hamulcowych i zmiany biegów: Jeśli rower ma mechaniczną zmianę przełożeń, a linki nie są ściśle przymocowane do kierownicy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że torba będzie utrudniać działanie hamulców i zmiany przełożeń. Hamulce typu V-brake i cantilever to niezbyt dobre połączenie z torbami na kierownicę, zwłaszcza średniej i dużej wielkości.

Przeszkadza w korzystaniu z GPS-u i lampek: W zależności od rozmiaru torby i rodzaju mocowania GPS i oświetlenia roweru, prawidłowe zainstalowanie jej na kierownicy może być trudne. W niektórych przypadkach może to również wymusić dostosowanie pozycji lampek i komputera rowerowego. Na szczęście większość mocowań jest kompatybilna z torbą Siroko.

Gorsze prowadzenie roweru: Dodatkowy ciężar z przodu podczas jazdy wpływa na komfort prowadzenia roweru. Im większy ciężar, tym trudniej będzie skręcać i hamować. Nie należy się jednak tym zbytnio przejmować, ponieważ o ile nie wypełnimy torby ołowiem, nie odczujemy zbytnio jej wagi, biorąc pod uwagę, że zazwyczaj jest ona wypełniona lekkimi przedmiotami.

Większy opór aerodynamiczny: Jeśli zależy Ci na szybkości i osiągach, to torba na kierownicę prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Estetyka: Wizualnie rower z torbą na kierownicę nie wygląda dobrze, ale jeśli poprawi ona Twój ogólny komfort i praktyczną stronę jazdy, wygląd to ostatnie, czym należy się przejmować.

image 5

Przed zakupem torby na kierownicę należy przede wszystkim pamiętać o tym, jaki rodzaj jazdy uprawiasz i jak długie są Twoje wyprawy. Jeśli uważasz, że potrzebujesz takiej torby, przyjrzyj się jej rozmiarowi i funkcjom oraz upewnij się, że jest kompatybilna z Twoim rowerem, a także wszystkimi innymi akcesoriami z przodu roweru. Gdy już będziesz mieć idealną torbę na kierownicę, stanie się ona niezbędnym elementem każdej wycieczki, ponieważ jest szalenie wszechstronna, bardzo praktyczna i łatwa w montażu. Nasza torba na kierownicę Siroko jest dostępna w kolorze czarnym i żółtym. W drogę!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

Polecane artykuły