impermeable chica

Bundy do deště Siroko J2: ochrana při jízdě v dešti

Chcete-li jezdit i v horším počasí, měli byste mít po ruce voděodolnou bundu, jako například Siroko J2, kterou jsme navrhli tak, aby vás udržela v suchu, když prší, a zároveň vás chránila před studeným větrem při dlouhém klesání.

Máme speciální modely pro muže a ženy, které slouží jako voděodolná třetí vrstva, o které jsme mluvili v článku Co si obléknout v zimě k ochraně tělesného jádra. S vhodně zvoleným funkčním prádlem a střední vrstvou můžete bundu J2 nosit prakticky po celý rok, a to v různých teplotních a povětrnostních podmínkách. Této všestrannosti a praktičnosti jsme dosáhli díky tomu, že bundy J2 lze snadno zabalit a jsou kompaktní, takže je můžete mít vždy u sebe pro případ nouze. 

Tkanina

Bundy J2 jsou vyrobeny ze 100% nylonu s vodoodpudivým vnějším povrchem a vnitřní polyuretanovou membránou, díky které jsou bundy voděodolné až do vodního sloupce 10 000 mm.

image

Někdo by se mohl zeptat: “Z nylonu se vyrábějí dámské punčocháče, ne?” To je pravda, ale například takový balistický nylon je výjimečně pevná tkanina, která se hojně používá jako základní materiál pro sportovní oblečení. V původní podobě a z molekulárního hlediska nylon není “vodotěsný”, ale díky procesu výroby a vnějšímu povrchu se dosáhne voděodolnosti.

Střih a design

Dámské bundy J2 mají jiný střih než pánské. Díky tomu se jednotlivé modely lépe přizpůsobí ženskému a mužskému tělu. Kvůli méně pružnému materiálu se nedoporučuje nosit bundu do deště, která je určená pro opačné pohlaví. Pokud však cyklistka zatouží po pánském modelu (či opačně), stačí se důkladně změřit a porovnat míry s tabulkou velikostí, abyste viděli, zda vám padne. 

Po pravdě řečeno, my vždy nabádáme cyklisty, muže i ženy, aby se před koupí jakéhokoliv oblečení nejprve důkladně změřili a porovnali hodnoty s tabulkou velikostí.

image 1

Co se týče designu, rukávy jsou dostatečně dlouhé na to, aby se vám nevyhrnovaly, když se na kole narovnáte, zatímco držíte řidítka. Manžety jsou opatřeny vysoce pružným gumovým páskem, který umožňuje snadné nasazení/sundání bundy a zároveň zaručuje, že se do rukávů nedostane voda. 

Zadní panel je delší než obvykle, aby dostatečně chránil bederní oblast a hýždě před vodou, cákající z kol. Přední panel je naopak o něco kratší, aby se předešlo krabatění a nepříjemnému plandání během jízdy. Musíme však podotknout, že bundy do deště nejsou vhodné k optimalizaci odporu vzduchu.

Límec a pas

image 2

Límec je vyvýšený, aby nás chránil a nepouštěl dovnitř vodu. Pokud by nám pod bundu zatékalo svrchu, vodotěsná tkanina by absolutně postrádala smysl.   

Bundu do deště lze nosit volně, nebo ji můžete utáhnout pomocí elastické šňůrky, která se nachází na lemu. Kromě toho, že si tedy jezdec může přizpůsobit bundu k obrazu svému, má stahovací šňůrka ještě další dvě výhody:

  1. Lepší tepelnou izolaci a ventilaci. Nechceme-li, aby se dovnitř dostal vzduch, tak ji jednoduše utáhneme. Pokud tam naopak trochu vzduchu chceme, povolíme ji.
  2. Snadnější přístup ke kapsám dresu či zimní bundy. Abychom dosáhli lepších voděodolných vlastností a zabránili nechtěnému otevírání kapes, nemají bundy J2 žádné kapsy ani přístup ke kapsám spodních vrstev oblečení. A právě zde přijde vhod stahovací šňůrka. Jednoduše ji povolte, abyste mohli bundu vyhrnout či sáhnout pod ní a vzít si tyčinky nebo gel.
image 3

Zatavené zipy a švy

Voda se dostane dovnitř i skrz miniaturní škvíru. Kvalitní bundy do deště proto disponují jak zatavenými zipy, tak i švy, což je ostatně i případ bund Siroko J2. 

Reflexní prvky a laserová perforace

Reflexní prvky jsou vždy důležité, ale u voděodolného oblečení, které běžně používáme v období, kdy se krátí dny a brzy se stmívá, je jejich význam o to větší. Všechny bundy J2 mají reflexní prvky na spodní i horní části zad a rovněž i logo na přední straně je reflexní. Pro ještě lepší viditelnost se podívejte na dámské a pánské fluorescenční modely. 

image 4

Pro lepší cirkulaci vzduchu mají naše bundy do deště perforaci v oblasti podpaží, která brání kondenzaci vodní páry, jež se tvoří vlivem našeho tělesného tepla. 

Praní

Nylon je odolný materiál, ale vnější vodoodpudivý povrch už tolik ne. Proto je třeba s bundami do deště zacházet správně. Bundy J2 doporučujeme prát v ruce, zejména jsou-li od bahna a štěrku.  

Všichni to známe, když přijedeme domů po jízdě v dešti, máme chuť dát si hned horkou sprchu. Využijte této příležitosti a vlezte si do vany oblečení. Díky tomu můžete oblečení rovnou vyprat, nebo z něj alespoň odstranit největší špínu. Zbytek vašeho vybavení nejspíš bude potřebovat vyždímat v pračce, ale jakmile ručně vyperete svou bundu do deště, stačí ji jen vyklepat nad vanou a nechat uschnout. Tímto způsobem zajistíte co nejdelší možnou životnost vnějšího povrchu. Až povrch přece jen ztratí své vodoodpudivé vlastnosti, můžete je obnovit použitím některého z volně prodejných impregnačních prostředků.

Tolik tedy k vlastnostem a funkcím bundy do deště Siroko J2. Lze ji snadno zabalit, je kompaktní a voděodolná a jistě ji využijete víckrát, než si myslíte. Rozhodně se vyplatí mít ji vždy v kapse, obzvlášť vyrazíte-li na cestu, aniž byste se předtím podívali na předpověď počasí či když doufáte, že už se bouře nadobro přehnala. Rovněž ji ocení každý cyklista, který si libuje v dešti a bahně, a to nejen u televize při sledování Paříž-Roubaix 2021.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Doporučené články